K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

První online kongres ETTU zvolil nové vedení


Legendární běloruský hráč Vladimír Samsonov je jedním z šesti viceprezidentů

Rus Igor Levitin byl zvolen prezidentem Evropské unie stolního tenisu (ETTU) na čtyřleté funkční období. Kongres ETTU se kvůli pandemii COVID-19 poprvé konal online. Prezident Levitin sdílel vizi skládající se ze dvou klíčových pilířů – inovace a vlivu -, které v následujících letech poskytnou jistotu a sílu evropskému stolnímu tenisu. Jako prezident ETTU se zavázal udržitelným způsobem rozvíjet sport v celé Evropě a posílit hlas Evropy na globální scéně.

V současné náročné době, které čelí celé sportovní hnutí, chce nově zvolený prezident vzbudit optimismus přijetím nových nápadů a provedením změn, které povedou k rozvoji stolního tenisu v celé Evropě. Po svém zvolení řekl: „Nejprve bych rád poděkoval delegátům kongresu ETTU za důvěru. Sport, stejně jako všechny aspekty společnosti, byl hluboce zasažen pandemií COVID-19 a my nyní potřebujeme sílu a jednotu, abychom posunuli evropský stolní tenis vpřed. Dlouhá přestávka nám umožnila přemýšlet o budoucnosti našeho sportu a nezbytných změnách, abychom maximalizovali náš potenciál jako kontinentu.“

Kongres také zvolil další členy Executive Boardu ETTU. Nově zvoleným místopředsedou je Portugalec Pedro Moura a ke změnám došlo i na pozicích šesti viceprezidentů. Bezesporu nejznámějším jménem na tomto seznamu je legendární běloruský hráč Vladimír Samsonov. Společně s ním byli zvoleni Angličanka Sandra Deatonová, která je viceprezidentkou pro finance, dále pak Němka Heike Ahlertová, Finka Sonja Grefbergová, Lotyška Ina Jozepsoneová a Francouz Miguel Vicens.

Foto: ettu.org

Související novinky

Všechny novinky