K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

První tituly v Praze už jsou rozdány


Tomáš Polanský se Zdenou Blaškovou se radovali z vítězství ve dvouhrách do 21 let

Už ve čtvrtfinále dvouhry mužů na domácím šampionátu v Praze proti sobě nastoupili dva nejvýše postavení čeští hráči na světovém žebříčku. Český žebříček ovšem Tomáše Konečného eviduje až na páté příčce, takže nebylo nic neobvyklého, že v boji o medaile nastoupil proti nasazené jedničce Pavlu Širučkovi.

Diváci viděli skvělý stolní tenis a opticky snadné Širučkovo vítězství 4:0 se rozhodně nerodilo snadno. „Musel jsem počítat s tím, že v boji o medaili proti mně nastoupí skvělý soupeř. Ať už by to byl Vráblík, Polanský, Gavlas nebo právě Tomáš Konečný. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát první dva zápasy v soutěži a mohl jsem si zahrát čtvrtfinále,“ řekl po jeho skončení Širuček. Zápas začal skvěle a vyhrál první dva sety. „To bylo moc důležité, hrál jsem opravdu skvěle. Pak jsem ale začal panikařit a kazil lehké balony. Nevyužil jsem ve třetím setu svoje první dva setboly, jenže totéž se pak povedlo Konymu. Byl to rozhodující moment celého zápasu. Dotáhl jsem nakonec set do vítězného konce a pak i zápas,“ dodal.

Ve zbývajících třech čtvrtfinále porazil Jiří Vráblík poměrně snadno Petra Davida, Lubomír Jančařík se s obhájcem titulu Antonínem Gavlasem tahal o každý míček a dva mladíci David Reitšpies s Tomášem Polanským vybojovali sedmisetovou bitvu. Favorizovaný Polanský po lepším začátku nakonec neustál ohromný tlak svého soupeře a v boji o medaili prohrál 9:11.

Čtvrtfinále žen už tolik zajímavé nebylo. Čtyři nejvýše nasazené hráčky si poradily se svými soupeřkami a medaile si rozeberou mezi sebou. Dana Čechová s Hanou Kubátovou vyhrály bez ztráty setu, Hana Matelová ztratila jeden set a Renata Štrbíková sety dva.

Jen o několik minut později po prohrané bitvě ve dvouhře mužů nastoupil zklamaný Tomáš Polanský ve finále dvouhry mužů do 21 let. Patrik Klos se snažil využít psychické výhody a málem se mu to podařilo. Začal sice o něco volněji a prohrál dva sety, pak ale otočil vývoj zápasu. Vedl 3:2 na sety a 9:7 v šesté sadě. Na vítězství ovšem nedosáhl. Prohrál po krásném boji 3:4 a Tomáš Polanský tak obhájil titul v této kategorii.

Zlato ve dvouhře žen do 21 let vybojovala po zásluze Zdena Blašková. Prošla celou soutěží bez většího zaváhání a ve finále porazila Nikitu Petrovovou. Nezačala sice nejlépe, prohrála první set, ovšem postupně získávala navrch. „Na začátku jsem kazila lehké balony a celkově jsem nehrála takticky dobře. Jenže i tak jsem si celou dobu věřila. Ve třetím setu za stavu 8:10 jsem se na sebe naštvala, řekla jsem si, že nechci hrát další set, chtěla jsem co nejdřív skončit. Mám velikou radost, že se mi to povedlo a turnaj jsem vyhrála,“ hodnotila své finálové vystoupení Zdena Blašková.

Mistrovství republiky vyvrcholí nedělními semifinálovými a finálovými zápasy. Sledovat je můžete živě na ping-pong.tv/

 

Mistrovství České republiky mužů a žen, Praha

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Tomáš KONEČNÝ (3S POLONIA Bytom 4:0 (5,7,12,10), Jiří VRÁBLÍK (KS Dekorglass Dzialdowo) – Petr DAVID (TV 1879 Hilpolstein) 4:1 (5,7,8,-8,7), Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen) – Antonín GAVLAS (SF SKK EL Niňo Praha) 4:2 (8,-8,5,-9,11,10), David REITŠPIES (SF SKK EL Niňo Praha) – Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) 4:3 (-9,9,-7,-4,8,9,9).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Kristýna MIKULCOVÁ (MK Řeznovice) 4:1 (-8,5,6,7,9), Hana KUBÁTOVÁ (CDU Sport-Stolní tenis Ostrava) – Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) 4:0 (9,9,9,3), Dana ČECHOVÁ (MSK Břeclav) – Simona ŠLEHOBROVÁ (Budapesti Erdért SE) 4:0 (5,14,3,6), Renata ŠTRBÍKOVÁ (SKST Mart Hodonín) – Karin ADÁMKOVÁ (MSK Břeclav) 4:2 (9,6,-8,8,-8,5).

Čtyřhra mužů, čtvrtfinále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) – Jiří MARTINKO, Patrik KLOS (TJ Ostrava KST) 3:1 (7,5,-9,10), Vlastimil BUBEN, Jakub CRHA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Ondřej BAJGER (TTC Ostrava 2016), David REITŠPIES (SF SKK EL Niňo Praha) 3:0 (7,4,10), Antonín GAVLAS, Jakub KLEPRLÍK (SF SKK EL Niňo Praha) – Petr DAVID (TV 1879 Hilpolstein), František PLAČEK (SV SCHOTT Jena) 3:2 (-2,-9,8,8,7), Tomáš KONEČNÝ (3S POLONIA Bytom), Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) – Michal LEBEDA, Martin PAVLICA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (7,7,7).

Smíšená čtyřhra, čtvrtfinále: Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT), Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST), Aneta KUČEROVÁ (MSK Břeclav) 3:0 (4,6,8), Jakub SEIBERT (SKST Liberec), Karolína MYNÁŘOVÁ (SVS Hradec Králové) – Petr DAVID (TV 1879 Hilpolstein), Nikita PETROVOVÁ (SKST Baník Havířov) 3:0 (8,6,8), Martin KOBLÍŽEK (DTJ Hradec Králové), Hana KUBÁTOVÁ (CDU Sport-Stolní tenis Ostrava) – Radim BAKO (SKST Baník Havířov), Kristýna MIKULCOVÁ (MK Řeznovice) 3:1 (9,-8,9,1), David MAREK (SKST Liberec), Karin ADÁMKOVÁ (MSK Břeclav) – Jakub NĚMEČEK (TB/ASV Regenstauf), Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) 3:1 (4,11,-7,6).

Dvouhra mužů do 21 let, finále: Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) – Patrik KLOS (TJ Ostrava KST) 4:3 (6,4,-10,-8,-6,11,8).

Dvouhra žen do 21 let, finále: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Nikita PETROVOVÁ (SKST Baník Havířov) 4:1 (-9,6,11,5,7).

 

Výsledky kvalifikace o postup do hlavní soutěže dvouhry mužů a žen najdete ZDE