K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Prvním vrcholem nové sezony bude za měsíc ME družstev


Nejlepší čeští hráči a hráčky mají v srpnu nabitý program, zahájí ho turnajem TOP 8

Nová sezona bude opět pestrá a vyvrcholí olympijským turnajem v příštím roce v Tokiu. Pro nejlepší české hráče a hráčky začne 8. a 9. srpna v Olomouci, kde se osmička mužů a žen představí na turnaji TOP 8. Prvním vrcholem pak bude na začátku září evropský šampionát družstev ve Francii, kam se kvalifikovala obě česká družstva.

V Aplikačním centru Baluo v Olomouci ještě před prvními velkými turnaji změří síly pozvaní hráči a hráčky na turnaji TOP 8. Jde už o tradiční měření sil, jehož výsledky budou důležitým ukazatelem pro nominaci na ME družstev. V kategorii mužů budou startovat: Lubomír Jančařík, Pavel Širuček, Tomáš Polanský, Tomáš Tregler, Tomáš Konečný, Stanislav Kučera, Patrik Klos a Jiří Martinko. V kategorii žen pak Kateřina Tomanovská, Karin Adámková, Aneta Kučerová, Dana Čechová, Hana Matelová, Karolína Mynářová, Nikita Petrovová a Linda Záděrová. Hrát se bude v obou kategoriích systémem každý s každým, první den všichni odehrají čtyři zápasy, druhý den pak zápasy tři.

Sedmička z nich si příliš neodpočine, protože už 13. srpna ji čeká podnik seriálu ITTF World Tour v Bulharsku. Na turnaj jsou přihlášeni Tomáš Polanský, Tomáš Tregler, Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík, Karin Adámková, Dana Čechová a Hana Matelová.

A pak se dočkají všichni fanoušci v České republice. Od 20. srpna se v Olomouci koná další ročník Czech Open a podle přihlášek bude mít opět punc světové úrovně. Představí se na něm nejen kompletní česká špička, ale samozřejmě hráči a hráčky z elitní světové desítky. Japonec Tomokazu Harimoto, Brazilec Hugo Calderano, Němec Timo Boll nebo Japonky Kasumi Ishikawová, Mima Itoová a Miu Hiranová.

Ještě před evropským šampionátem družstev se rozběhnou obě nejvyšší domácí extraligové soutěže. V extralize mužů bude startovat osm týmů. Nováčkem soutěže bude SKST Cheb, naopak oproti loňsku mezi elitou schází družstvo Hodonína a také DTJ Hradec Králové. Nejvyšší soutěž žen se bude hrát v deseti týmech, nováčky jsou družstva TJ Ostrava KST a SK Řeznovice.

Ve dnech 3. – 8. září vyvrcholí evropský šampionát družstev závěrečným turnajem v Nantes. Kvalifikovala se na něj obě česká družstva a obě už také znají své soutěže v základních skupinách. Systém turnaje, na kterém se představí čtyřiadvacet družstev mužů a stejný počet družstev žen, je velmi jednoduchý. V osmi tříčlenných skupinách se bude bojovat o jedno postupové místo do čtvrtfinále. Týmy na druhém a třetím místě už hrát nebudou. Los mužů byl pro český tým velmi přísný. Ve skupině A změří síly s obhájcem titulu Německem a Ruskem. Ženy měly přece jen příznivější los, když ve skupině D budou hrát proti Nizozemsku a Srbsku.

Mezi významné akce do konce letošního kalendářního roku patří poslední turnaj světového okruhu ITTF World Tour ve Švédsku (1. -6. října) a turnaje ITTF World Tour Platinum v Německu (8. – 13. října) a Rakousku (12. – 17. listopadu). České barvy nebudou chybět ani na juniorském mistrovství světa v Thajsku (24. listopadu – 1. prosince).

Zejména fanoušci v Ostravě a Hodoníně se mohou těšit také na další ročníku Champions League. Družstvo TTC Ostrava 2016 v mužské Lize mistrů čekají ve skupině B dánský Roskilde Bordtennis BTK61, ruský TTSC UMMC a rakouský SPG Walter Wels. Ženy SKST Stavoimpex Hodonín se pokusí zopakovat postup do čtvrtfinále minulého ročníku ze skupiny D, kde budou jejich soupeřkami hráčky rakouského Linz AG Froschberg a španělského Leka Enea Tenis de Mesa. První utkání jsou na programu v polovině září. A pro úplnost, v Poháru ETTU budou startovat muži SF SKK El Niňo Praha a ženy TT Moravský Krumlov. Obě družstva jsou nasazena přímo do třetího kola.