K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Půlmistrem 1. ligy mužů je o jediný zápas Elizza Praha


Radek Košťál přišel o svoji neporazitelnost s Petrem Kauckým

Mužská 1. liga má za sebou přesně polovinu soutěže a čeká ji měsíční přestávka. Půlmistrem ligy je pražská Elizza, která má stejně bodů jako Hodonín. Protože však v celkovém skóre má při stejném počtu 66 prohraných dvouher o jednu výhru více (127), zakončí kalendářní rok 2019 na nejvyšší pozici.

Poslední dvojkolo přineslo několik zajímavých výsledků. Svůj vůbec první bod navíc uhrál za remízu 9:9 s HB Ostrov poslední celek tabulky KST Zlín, zejména díky vynikajícímu výkonu Jana Dufka, který vyhrál všechny čtyři dvouhry. „Jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo uhrát něco navíc, i když to mohlo být ještě lepší. Vedli jsme 9:8, takže k výhře nebylo daleko. Spadl z nás trochu tlak a po zápase jsme měli obrovskou radost. Hosté nás podle mého názoru podcenili, čemuž se ale po našich výsledcích nedivím. Přijeli v horší sestavě a my si před zápasem řekli, že buď budeme bodovat teď, nebo nikdy. Navíc přišlo zhruba 30 diváků, kteří nás velmi hnali dopředu,“ neskrýval radost nejlepší hráč Zlína v první polovině. Ani to však Zlínu pravděpodobně nepomůže udržet se v druhé nejvyšší české soutěži. „Se sestupem jsme smířeni de facto od začátku. Máme velmi mladý tým a jsou to pro nás cenné zkušenosti. Doufám ale, že ve druhé půlce něco vyhrajeme,“ zůstal pozitivní Jan Dufek.

Naopak nadšení rozhodně nepanovalo v druhém táboře. HB Ostrov je na čtvrté příčce tabulky a hledí hlavně nad sebe, jenomže kromě nečekané remízy ve Zlíně nevyhrál ani v Novém Jíčíně. I tam skončil duel nerozhodně. „Rozhodně po víkendu spokojeni nejsme. Hráli jsme s týmy, které bychom tabulkově měli porážet. Za páteční remízu ale můžeme být rádi, protože jsme 8:9 prohrávali a bod pak udělal Matěj Záboj, pro nějž to byl první vyhraný zápas v celém utkání. Jsem rád, že se nezalekl ani na 1. ligu netradičně velkého množství diváků. Musím přiznat, že z naší strany asi skutečně došlo k podcenění, protože jsme dali prostor mladším hráčům a věřili jsme, že i tak vyhrajeme. Teď už se nic podobného určitě nestane,“ přiznal mírně zklamaný Radek Skála. Ten kromě 1. ligy působí na střídavém startu také v nejvyšší české soutěži, kde hájí barvy SKST Cheb. „Extraliga mi ohromě pomáhá, dává mi strašně moc zkušeností. Je to úplně něco jiného než první liga. Je velká škoda, že můžu odehrát pouze necelou polovinu zápasů, ale jsem rád i za ně,“ pochvaloval si levoruký mladík.

Tabulkou níže se propadá Choceň, která je aktuálně na třetí pozici. Jednoznačným důvodem je nepřítomnost Vojtěcha Štrofa, který byl základním pilířem choceňského mančaftu. Bohužel kvůli zranění vynechal i uplynulé dvojkolo a Východočeši tak prohráli ve šlágru kola 4:10 s Elizzou a 6:10 s El Niněm Praha. O svoji neporazitelnost navíc přišla jednička celé soutěže Radek Košťál, který nestačil na zkušeného Petra Kauckého, jemuž podlehl 2:3.

Ani hradecké celky rozhodně nezažily povedený víkend. DTJ odehrálo svá dvě utkání bez kanadského leváka Lehmanna, který si plnil reprezentační povinnosti. Pro zranění navíc nenastoupil ani Michal Bittner, takže DTJ hrálo souboje s Ostravou (2:10) a Havířovem (4:10) pouze ve trojici Foff – Šlapák – Lučan. Ve třech se v sobotu představil i Sokol, který postrádal Michala Lebedu mladšího, takže s aktuálně vedoucí Elizzou neměl šanci a padl 1:10. Lebeda v neděli už sice nastoupil proti El Niňu, jenomže ani on nepomohl k odvrácení porážky 4:10.

Půlsezonu zakončili vítězstvím Hodonínští, kteří ve „dvojičce“ s Hustopečemi zvítězili 10:6 a pět bodů za víkend získalo Brno. To nejprve ve čtvrteční předehrávce zdolalo Zlín 10:2 a v neděli pak remizovalo s Novým Jičínem 9:9.

 

1. liga, sezona 2019/2020

13. a 14. kolo

Čtvrtek, 5. prosince

KST Zlín – TTC MS Brno 2:10

Pátek, 6. prosince

KST Zlín – HB Ostrov 9:9

Sobota, 7. prosince

TTC Elizza Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA 10:1

SKST Stavoimpex Hodonín – TJ Agrotec Hustopeče 10:6

SF SKK El Niňo Praha B – KST SK US Steinerová Choceň 10:6

SKST Baník Havířov B – DTJ Hradec Králové 10:4

TJ Ostrava KST B – SKST Warmnis Liberec B 10:6

KST Nový Jičín – HB Ostrov 9:9

Neděle, 8. prosince

TTC Elizza Praha – KST SK US Steinerová Choceň 10:4

SF SKK El Niňo Praha B – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA 10:4

SKST Baník Havířov B – SKST Warmnis Liberec B 10:5

TJ Ostrava KST B – DTJ Hradec Králové 10:2

KST Nový Jičín – TTC MS Brno 9:9

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE