K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Radim Bako s Gabrielou Štěpánovou ve Švédsku neuspěli


Havířovský junior postoupil do druhého kola, kde ho vyřadil Japonec Kazuki Hamada

Přes tři sta čtyřicet hráčů a hráček ze čtyřiceti zemí světa se ve švédském Orebru přihlásilo na Swedish Junior & Cadet Open. Jedná se o první letošní podnik seriálu ITTF World Circuit kategorie Regular Events.

Startují na něm také Češi, v juniorské kategorii se konkrétně představili Radim Bako s Gabrielou Štěpánovou. Zatímco česká juniorka je ve dvouhře nasazená jako turnajová jedenáctka, Radim Bako musel hrát kvalifikaci o postup do hlavní soutěže. Prohrál sice se Slovincem Dimitrije Levajacem, ovšem po výhrách nad Španělem Juanem Perezem a Francouzem Louisem Reuseau z druhého místa postoupil. V prvním kole hlavní soutěže porazil dalšího Španěla Javiera Soriu a ve druhém prohrál v boji o postup do osmifinále s Japoncem Kazuki Hamadou 0:4

Gabriela Štěpánová v prvním kole hlavní soutěže sehrála vyrovnaný souboj s Němkou Wennou Tu. Vedla už 3:0 na sety, ovšem nakonec prohrála 3:4

Ve čtyřhře spojil Radim Bako síly s Rumunem Michaiem Popem. V prvním kole vyřadili španělský pár Alvaro Gainza, Juan Perez, ovšem ve druhém kole narazili na ruskou dvojici Artem Dvojnikov, Maksim Grebnev a prohráli 0:3. Gabriela Štěpánová společně se Španělkou Natalií Miramontesovou porazily ve druhém kole čtyřhry Tunisanku Fadwu Garciovou s Egypťankou Hanou Godaovou 3:0, ale pak rovněž podlehly švédské dvojici Jennie Edvinssonová, Alma Rooseová 2:3.

Na Swedish open se nehrají soutěže družstev, takže po dni volna budou ve dvouhře a čtyřhře bojovat o medaile kadeti a kadetky. Včetně české trojice Matyáš Lebeda, Dan Janovský a Luboš Šorm.

 

Swedish Junior & Cadet Open 2018, Orebro

Výsledky českých hráčů

Dvouhra juniorů, kvalifikace, skupina 8: Dimitrije Levajac (Slovin.) – Radim BAKO 3:0 (2,7,6), Radim BAKO – Juan Perez (Šp.) 3:0 (10,3,9), Radim BAKO – Louis Reuseau (Fr.) 3:2 (12,8,-9,-5,3).

1. kolo: Radim BAKO – Javier Soria 4:2 (8,-11,4,7,-6,9), 2. kolo: Kazuki Hamada (Jap.) – Radim BAKO 4:0 (5,9,3,5).

Dvouhra juniorek, 1. kolo: Wenna Tu – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:3 (-3,-3,-8,5,4,12,7).

Čtyřhra juniorů, 1. kolo: Radim BAKO, Michail Pop (Rum.) – Alvaro Gainza, Juan Perez (Šp.) 3:1 (9,6,-5,7), 2. kolo: Artem Dvojnikov, Maksim Grebnev (Rus.) – Radim BAKO, Michail Pop (Rum.) 3:0 (4,8,4).

Čtyřhra juniorek, 2. kolo: Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Natalie Miramontesová (Šp.) – Fadwa Garciová (Tun.), Hana Godaova 3:0 (2,5,8), 3. kolo: Jennie Edvinssonová, Alma Rooseová (Šv.) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Natalie Miramontesová (Šp.) 3:2 (4,-3,-9,12,10).

 

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE