K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Renáta Štrbíková se vrátila na místo činu


Zkušená česká reprezentantka bude hrát patnácté MS v kariéře

Šestnáct let uteklo jako voda a Renáta Štrbíková se vrací na “místo činu“. Do Kuala Lumpuru. V roce 2000 startovala v metropoli Malajsie jako dvacetiletá stolní tenistka na svém druhém světovém šampionátu v životě.

„Popravdě řečeno už si na ten šampionát moc nevzpomínám,“ přiznává Renáta Štrbíková. „Byla jsem tam tenkrát jako dvacetiletá holka spolu s Janou Dobešovou, Alčou Vachovcovou a Hankou Plachou. Je to opravdu hrozně dávno. Každopádně se na mistrovství světa v Kuala Lumpuru moc těším. Bude to příjemná změna a hlavně já mám radši soutěže družstev, které jsou alespoň pro mě mnohem záživnější.“

Štrbíková IMG_1009 o.k

Kuala Lumpur hostí mistrovství světa družstev po šestnácti letech. V roce 2000 zde kralovaly Číňanky. Od té doby se poměr sil ve světovém stolním tenise příliš nezměnil. Jen se ještě zvětšila dominance čínských stolních tenistek. „Asiatky vládnou světovému stolnímu tenisu. Evropská družstva to mají těžké. Před mistrovstvím světa se jen těžko mluví o nějakém konkrétním umístění. Ve skupině s Japonskem, Německem, KLDR, Thajskem a Brazílií můžeme skončit od druhého do čtvrtého místa. Je to hodně otevřené. Hlavně družstvo KLDR je velkou neznámou. Jsou to nepochybně výborné stolní tenistky, která málo objíždějí turnaje World Tour. Pro nás je výhodné, že s KLDR hrajeme až poslední zápas ve skupině. Alespoň si severokorejské hráčky můžeme v úvodu turnaje prohlédnout…,“ pokračuje šestatřicetiletá česká reprezentantka.

České stolní tenistky čeká v Kuala Lumpuru ostrý start. Na úvod základní skupiny Championships divize se utkají s favorizovanými týmy Japonska a Německa… „Je určitě dobře, že hrajeme úvodní utkání ve skupině se silnými celky Japonska a Německa. Čas na aklimatizaci je přece jen dost krátký a bude se hodit, že ty důležitější zápasy nás čekají až v dalších dnech šampionátu. Máme těžkou skupinu, ale která na mistrovství světa není těžká. Musíme se s tím poprat. Máme již řadu let velice dobré družstvo. Myslím si, že je v našich silách uhrát na MS v Kuala Lumpuru slušné výsledky,“ míní rodačka z Havířova, které od léta obléká dres českého mistrovského celku z Hodonína.

Štrbíková a trenér Krpec IMG_0334

Český reprezentační kolektiv hraje až na jednu výjimku v nezměněném složení řadu let. Vloni se mohl pyšnit bronzovou medailí z premiérových Evropských her v Baku. „Výhodou je, že jsme jako tým delší čas pohromadě. A pořád si dobře rozumíme. Máme dobrý kolektiv, který nám závidí i hráčky z jiných země. Dokážeme si ten ping-pongový život zpestřit i nějakou společnou zábavou nebo zajdeme na kávičku a podobně. Pohodová atmosféra v družstvu je nesmírně důležitá. Věřím, že nám nebude chybět ani Malajsii,“ dodává Renáta Štrbíková, kterou v Kuala Lumpuru čeká již patnácté mistrovství světa v kariéře.