K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Reprezentační týmy mužů a žen zahájily letní přípravu kondičním soustředěním


Kondiční soustředění v Malé Úpě absolvovalo sedm reprezentantů

S dobitými bateriemi po dovolené a vidinou náročné sezony před sebou vstoupily reprezentační týmy mužů a žen do letní přípravy. Svěřenci Josefa Plachého se od 9. do 13. července usadili v krkonošské Malé Úpě, kde pod vedením kondičního trenéra Ladislava Roučky připravovali těla na blížící se boje za modrými stoly.

Čtrnáct párů nohou vybíhalo do přilehlých kopců, lopotilo se v tělocvičně či posilovalo v rámci kruhového tréninku. Cvičení cílila především na rozvoj rychlosti, rychlostní vytrvalosti a posílení středu těla. Přípravu zpestřily také doplňkové sporty jako florbal a nohejbal.

Taktéž ženy odstartovaly přípravu kondičním soustředěním, druhý červencový týden pobývaly v Žilině. V tamním fitness centru probíhaly tréninky zaměřené na zesílení, zrychlení i větší mobilitu. Jako doplňkový sport si účastnice vyzkoušely box, nechyběly ani masáže nebo regenerace.

Na muže nyní čeká soustředění v havlíčkobrodské akademii, kde už budou tréninky probíhat především za stolem a s pálkou v ruce. Od 23. července pak za přípravou vyrazí do vyhlášeného centra v Düsseldorfu. Ženy budou ve stejném termínu taktéž v zahraničí, absolvují kemp v Maďarsku.

První prověrkou výkonnosti na startu sezony bude pro oba reprezentační kádry kontrolní turnaj v Olomouci, jenž proběhne ve dnech 6. až 8. srpna. Hned následující týden vyrazí česká výprava na turnaj World Tour do Bulharska, 21. srpna se pak tento seriál přesune do Olomouce.

 

Kondiční soustředění dospělé reprezentace

Přehled účastníků

Muži: Tomáš KONEČNÝ, Tomáš TREGLER, Lubomír JANČAČÍK, Pavel ŠIRUČEK, David REITŠPIES, Stanislav KUČERA, Jiří MARTINKO

Ženy: Karin ADÁMKOVÁ, Kateřina TOMANOVSKÁ, Nikita PETROVOVÁ, Markéta ŠEVČÍKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ