K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Restart Extraligy žen už se blíží


První kolo po dlouhé přestávce je na programu 5. února

Pouze šest kompletních kol stihly na podzim odehrát kluby v Extralize žen. Pak byla z epidemických důvodů soutěž přerušena. Podobně jako mužská extraliga, obdržely i ženy už na konci minulého roku výjimku Ministerstva zdravotnictví. Jejich soutěž se znovu rozběhne na začátku února.

Jak už před několika týdny avizoval ředitel soutěží Miroslav Henžel, v případě Extraligy žen dojde ke změně systému základní i nadstavbové části. Družstva nebudou hrát dvoukolovým způsobem každý s každým, ale stihnou odehrát jen jedno kolo, tedy bez odvet. Pak bude následovat play off o titul pro nejlepších osm týmů. Poslední dvě družstva po základní části automaticky sestupují do 1. ligy, družstvo na 9. místě končí soutěž po základní části a družstva na 10. – 13. místě budou hrát play out o udržení. Extraligovou účast si zajistí dvě z nich.

Už úvodní kola soutěže naznačila, kdo bude v letošním ročníku patřit k největším aspirantům na boje o titul. Dvě družstva mají prozatím stoprocentní bilanci. Konkrétně MSK Gumotex Břeclav a SK Dobré ještě neprohrály a jsou na prvních dvou místech tabulky. Za nimi je s jednou porážkou SKST Stavoimpex Hodonín. Následují SVS Hradec Králové, Hodonín B a SKST Havířov.

Utkání se budou hrát v podobném režimu, jako je tomu u mužů. Povinné budou testy na koronavirus pro hráče, trenéry i rozhodčí, přísná hygienická pravidla v průběhu samotného utkání a samozřejmě zatím bez přítomnosti diváků.

A ještě jedna drobná změna, která vstoupila v platnost od začátku roku 2021. Družstvo CDU Sport – Stolní tenis Ostrava změnilo název a soutěž dohraje jako MH – Stolní tenis Ostrava.

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE