K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Rozhovor s Jindřichem Panským na metodickém webu ČAST


Přečtěte si zajímavé názory mistra Evropy, vicemistra světa a bývalého reprezentačního kouče

V minulém roce uběhlo 95 let od založení Československého svazu stolního tenisu. V březnu 1925 vznikl Ústřední výbor pingpongový, který na valné hromadě v listopadu 1926 rozhodl o založení Československé tabletenisové asociace. Ta byla v prosinci téhož roku jednou z devíti federací, která se podílela na založení Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF). Rádi bychom toto výročí připomněli a oslavili ho formou rozhovorů se žijícími legendami našeho sportu. Chceme těmto skvělým sportovcům vzdát hold a ukázat jejich nástupcům – mladým reprezentantům a jejich trenérům – cestu, která k dosažení mimořádných výsledků vedla.

Rozhovor s legendou: Jindřich Panský

Třetí Rozhovor s legendou je věnován jednomu z nejlepších hráčů historie českého a československého stolního tenisu, který patřil mezi špičkové deblisty. Vybojoval dvě medaile na mistrovství světa a společně s Marií Hrachovou v roce 1986 ovládli ve smíšené čtyřhře mistrovství Evropy v Praze. Jindřich Panský v současné době působí v extraligovém týmu KT Praha a v rámci jedinečných exhibicí společně s Milanem Orlowskim baví sportovní fanoušky po celém světě.

Na úvod našeho rozhovoru bych se rád vrátil k loňské sezoně. Účast ve finále extraligy je pro KT Praha úspěch, že?

Rozhodně. Měli jsme z toho strach. Po pěti kolech jsme byli poslední, což byl šok. Takhle slabí jsme být nechtěli. Ale bylo to dané zdravotními problémy našich hráčů. Rozjížděli jsme se pomalu. Jinak si myslím, že druhé místo je pro nás obrovský úspěch. Mohli jsme klidně prohrát s Ostravou, tam to bylo o jednom míčku. Semifinále také bylo velmi vyrovnané. Tým, ve kterém nastoupí Tonda Gavlas, je vždy těžké porazit. Finále jsme se dost báli, aby to nebyla ostuda. Myslím si, že to nakonec byly dva pěkné zápasy, takže naprostá spokojenost.

Celý rozhovor s Jindřichem Panským najdete ZDE