K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Sedm českých hráčů bude i druhý den na Czech Open


Tereza Pytlíková mezi nimi bohužel nebude, v 1. kole prohrála s Indkou Sivasankarovou

Po dlouhém první dni turnaje Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně řady českých juniorů a juniorek ve dvouhrách notně prořídly, ovšem i tak jich ještě sedm bude bojovat dál. Do 2. kola dvouhry juniorů postoupili Radim Bako a Radek Skála, juniorek je pět a všechny se do 2. kola probojovaly přímo z kvalifikace a doplnily nasazenou Zdenu Blaškovou. Se soutěží se naopak rozloučily Tereza Pytlíková a Kristýna Pěnkavová.

V pozdních večerních hodinách bojovali o postup především junioři. Jako první se mohl radovat Radim Bako, který s přehledem přehrál Uruguayce Pabla Paloua 4:0. „V kvalifikační skupině jsem se ještě necítil úplně v herní pohodě, ale teď to už bylo mnohem lepší. Jsem poprvé na podobném turnaji ve druhém kole, mým maximem zatím bylo první. Takže se těším,“ řekl po zápase spokojený mladý český reprezentant.

Pokud se o jeho souboji dá hovořit jako o jednoznačné záležitosti, pak duel Radka Skály a Rumunem Mihaiem Popem byl přesně pravým opakem. Vyrovnaný duel se zdál být pro českého hráče za stavu 1:8 v sedmém setu ztracen, ovšem opak byl pravdou. Skála se nadechnul k mohutnému finiši a nakonec vyhrál 11:9. „Hrál jsem v úvodu zápasu špatně, cítil jsem se hodně unavený. Kdybych vyhrál koncovku prvního setu, mohlo to vypadat jinak. Ale takhle se soupeř dostal rychleji do hry a pak jsem pořád jen dotahoval. Vůbec jsem to neměl dopustit. Za stavu 1:8 jsem si pořád říkal, že to přece nepustím, vždyť bych si chtěl na turnaji ještě zahrát. Mám radost z toho, že to vyšlo,“ pověděl k zápasu.

Radim Bako s Radkem Skálou jsou tak jedinými českými juniory ve 2. kole, mezi juniorkami jsou stále ve hře Terezie Sazimová, Anežka Ilčíková, Anna Matějovská, Gabriela Štěpánová a Zdena Blašková.

 

Czech Junior & Cadet Open 2018, Hodonín

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Radim BAKO – Pablo Palou (Urug.) 4:0 (7,2,9,8), David Comeliau (Bel.) – David PRŮŠA 4:1 (5,9,7,-7,5), Kamil Dziadek (Pol.) – Tomáš KOLDAS 4:1 (5,-10,4,7,8), Radek SKÁLA – Mihai Pop (Rum.) 4:3 (-9,7,-8,-9,12,11,9).

Dvouhra juniorek, 1. kolo:

Ozge Iylmazová (Tur.) – Kristýna PĚNKAVOVÁ 4:1 (3,6,7,-9,3), Yashini Sivasankarová (Ind.) – Tereza PYTLÍKOVÁ 4:1 (9,7,3,-4,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE