K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Semifinále play-off Extraligy startuje na Ostrově


Na DTJ Hradec Králové čeká série s pražským El Niněm EHW

Ve hře o letošní “český titul“ zůstaly čtyři nejlepší kolektivy. V pondělí 6. dubna startuje semifinále play-off Extraligy mužů ve stolním tenisu, do kterého vstoupí i dva největší favorité této soutěže STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod a DTJ Hradec Králové. Semifinálové série se hrají na tři vítězná utkání a začínají na stolech lépe postavených týmů po základní části Extraligy.

V pondělí 6. dubna se poprvé utkají STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod a Slavoj Severotuk Ústí nad Labem, o den později, v úterý 7. dubna pak změří síly DTJ Hradec Králové a SF SKK El Niňo Praha EHW.

Pro Slavoj Ústí nad Labem je už účast v semifinále play-off historickým úspěchem. V tomto kontextu se také na zápasy s obhájcem mistrovského titulu dívá trenér Josef Braun: “Semifinále play-off s Havlíčkovým Brodem je taková třešnička na dortu v naší povedené sezóně. Bude to pro naše kluky obrovská zkušenost, všichni si budeme zápasy s úřadujícím mistrem užívat. A pro příznivce stolního tenistu z Ústí nad Labem a okolí to bude velký sportovní svátek, vždyť přijede Petr Korbel a jeho skvělý tým. Budeme se snažit, abychom favorizovanému STEN marketingu byli důstojným soupeřem,“ uvedl před semifinále play-off trenér ústeckého Slavoje Josef Braun.

Polanský se Seibertem IMG_8112

Pro mladé ústecké hráče Polanského a Seiberta budou zápasy se STEN marketingem velkou zkušeností

Obhájce mistrovského titulu v letošní sezóně dosud ani jednou neprohrál. Nejen proto je v semifinálovém souboji s nováčkem v play-off, ústeckým Slavojem, jasným favoritem. Šéf havlíčkobrodského klubu Miroslav Jinek si je vědom síly svého mužstva. “Nemám rád nějaké alibistické řeči. Jsme v sérii s Ústí nad Labem favoritem. Máme na tolik kvalitní hráčský kádr, abychom tuto roli zvládli. V žádném případě nechceme ústecký Slavoj podcenit, ve čtvrtfinále proti Havířovu předvedl výborné výkony. I proto pojedeme do Ústí nad Labem už den před zápasem, ještě v úterý večer potrénujeme a důkladně se na zápas připravíme. Budeme se snažit sérii ukončit v co nejkratším možném čase,“ říká Miroslav Jinek.

Demek a tregler IMG_2105

Tomáš Demek bude v play-off hodně spoléhat na nejlepšího hráče základní části Tomáše Treglera

V dlouhodobé části české Extraligy se STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod a Slavoj Severotuk Ústí nad Labem utkaly dvakrát. Zatímco na Vysočině to byla hladké záležitost STEN marketingu, který vyhrál hladce 4:0, v Ústí nad Labem musel favorit o vítězství bojovat, aby nakonec zvítězil 4:2.

Pohled na soupisky obou týmů:

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod: Pavel ŠIRUČEK, Tomáš TREGLER, Petr KORBEL, Josef ŠIMONČÍK, Tomáš DEMEK

Slavoj Severotuk Ústí nad Labem: David ŠTĚPÁNEK, Tomáš POLANSKÝ, Jakub SEIBERT, Tomáš KABELKA.

Výsledky vzájemných zápasů v této sezóně:

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem 4:0, Slavoj Severotuk Ústí nad Labem – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:4.

Druhá semifinálová dvojice DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha EHW se očekává s velkým napětím. Na rozdíl od té první nemá vyloženého favorita. Zápasy těchto soupeřů většinou nabízejí vyrovnaný a dramatický průběh. A vcelku je jedno, které z mužstev má výhodu domácího prostředí.

Stolní tenisté DTJ Hradec Králové měli po skončení základní části soutěže větší pauzu, kterou kromě přípravy a tréninku vyplnili starty na turnajích seriálu Best Tour. Ten poslední se dokonce hrál v Hradci Králové a startovali v něm i Ľubomír Pištej s Martinem Olejníkem. “Měli jsme teď delší zápasovou přestávku, o to víc se všichni na semifinále play-off těšíme. Hráči jsou v dobré herní pohodě, diváci se ji nemohou play-off dočkat. Chceme navázat na naše loňské úspěšné vystoupení v extraligovém play-off, kdy jsme prohráli až ve finále s Havlíčkovým Brodem. V silách našeho zkušeného mužstva to určitě je,“ poznamenal trenér DTJ Martin Lučan, který má k dispozici trojlístek velezkušených borců. Ten tvoří dva reprezentanti Slovenska Ľubomír Pištej a Peter Šereda, třetím do party bývaly čs. reprezentant Martin Olejník.

Pištej a Šereda IMG_9606

DTJ a El Nińo se utkaly ve finále Českého poháru, teď je čekají zápasy v semifinále play-off

Osminásobný český šampión, SF SKK El Niňo Praha EHW, zvládl hladce čtvrtfinálovou sérii s TJ Ostrava KST. Na postup do semifinále mu stačily tři zápasy, v nichž navíc Pražané ani jednou nehráli v kompletním složení. Až nyní v semifinále se v jejich týmu objeví slovenský reprezentant s čínským pasem Bai He, kterého budou s největší pravděpodobností v sestavě trenéra Josefa Plachého doplňovat Antonín Gavlas a Kristián Kobes. “Čeká nás nepochybně těžká série. Zápasy s DTJ jsou většinou vyrovnané a rozhodují maličkosti. DTJ je silné mužstvo, které tvoří sami zkušení hráči. Musíme se na semifinálové zápasy dobře připravit, a to včetně čtyřhry, která může být hodně důležitá. To jsme viděli například ve čtvrtfinálové sérii mezi Ústím a Havířovem, kdy hned třikrát rozhodla o vítězi utkání. Nesmíme nic podcenit,“ konstatuje trenér El Niňa Josef Plachý.

Bai He s trenéry ... IMG_4726

Bai He by měl být hlavní údernou silou pražského El Niňa v sérii s DTJ Hradec Králové

Jeho tým měl v závěru tohoto týdne krátké soustředění v Bratislavě, kde se po návratu z Činy připravoval Bai He a také druhý slovenský hráč v barvách El Niňa Kristián Kobes.

Dva vzájemné souboje DTJ Hradec Králové a SF SKK El Niňo Praha EHW v letošní Extralize měly odlišný průběh i výsledky. V Hradci Králové se oba celky rozešly smírně 3:3, odveta, která se hrála v Hustopečích, skončila výhrou královéhradeckých stolních tenistů 4:0.

Pohled na soupisky obou týmů:

DTJ Hradec Králové: Ľubomír PIŠTEJ, Peter ŠEREDA, Martin OLEJNÍK

SF SKK El Niňo Praha EHW: BAI He, Antonín GAVLAS, Kristián KOBES, Antonín SCHWARZER,  David REITŠPIES (v rekonvalescenci po operaci slepého střeva).

Výsledky vzájemných zápasů v této sezóně:

DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha EHW 3:3, SF SKK El Niňo Praha – DTJ Hradec Králové 0:4 (hráno v Hustopečích).


Extraliga mužů ve stolním tenisulogo/Extraliga_muzu__loga_20132014/logo_APK.jpg

Mistrovství České republiky družstev 2014/2015

Semifinále play-off

Program úvodních zápasů

Pondělí 6. dubna v 18:00 hodin

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem

Úterý 7. dubna v 18:00 hodin

DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha EHW

Středa 8. dubna v 17:30 hodin

Slavoj Severotuk Ústí nad Labem – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV – utkání, iVysílání / ČT sport)

Čtvrtek 9. dubna v 18:00 hodin

SF SKK El Niňo Praha – DTJ Hradec Králové

Pátek 10. dubna v 18:00 hodin

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem

Pondělí 13. dubna v 17:30 hodin

DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha (TV – utkání, iVysílání / ČT sport)

Termíny pro případné další zápasy:

I. semifinálová dvojice: 14. dubna 2015 (v Ústí nad Labem) a 16. dubna 2015 (v Havlíčkově Brodě);

II. semifinálová dvojice: 15. dubna 2015 (v Praze) a 17. dubna 2015 (v Hradci Králové).

Z jednotlivých extraligových zápasů (s výjimkou TV utkání) zajišťují domácí kluby internetové on-line přenosy – jejich seznam najdete zde: http://www.ping-pong.cz/online-prenosy/

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga