K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Senzační tažení juniorek pokračuje, čeká je boj o mistrovství světa

Kateřina Čechová 6

„Řekla jsem si, že už ten mečbol musím proměnit, tak jsem zavřela oči, pleskla do toho a vyplatilo se,“ smála se po utkání s Polskem Kateřina Čechová.

Kateřina Čechová vstoupila do zápasu jako uragán. Ničila soupeřku precizním a variabilním servisem, a když už míček přeci jen létal po stole déle, byla to česká juniorka, která jej dokázala rychleji odehrát a přesněji umístit. To vše platilo až do stavu 2:1 a 10:7, kdy přišel zkažený servis, uspěchané údery a rázem se na počítadle objevil stav 2:2. „Začala jsem špatně přijímat. Sice jsem věděla, jak to mám hrát, ale nemohla jsem servis vrátit na stůl,“ popisuje Čechová.

Najednou to byla Polka, kdo vyhrával většinu výměn a s Čechovou to nevypadalo dobře. Jenže česká juniorka bojovala jako lvice a díky skvělému finiši se nakonec mohl celou halou rozlehnout její vítězný pokřik. „Opravdu už jsem si myslela, že zápas prohraji. Začala jsem se nahlas povzbuzovat a nějak se mi povedlo dostat se do vedení. Při mečbolu jsem si řekla, že už mi to tam musí spadnout, zavřela jsem tedy oči, pleskla do toho a vyplatilo se,“ líčí Čechová.

Také Zdena Blašková odehrála maximální možný počet setů. Musela se vypořádat s atypickou hrou Polky Szymczakové, která sice prakticky nehraje topspin, ale díky sendviči na bekendu dokáže být velmi nepříjemnou soupeřkou. „Věděla jsem, co mám hrát, ale nějak se mi to nedařilo uplatnit. Naštěstí jsem zápas zvládla,“ oddechla si Blašková.

Stanislava Slezáková nastoupila za stavu 2:0 a viditelně povzbuzená příznivou situací předvedla bezchybný výkon. V prvním setu sice nechala soupeřku srovnat na 10:10, od tohoto stavu však za stolem úřadovala pouze česká reprezentantka. Polka Wegrzynová završila zmar celého týmu zkaženým servisem a juniorky slavily výhru 3:0. Svěřenkyně Tomáše Vrňáka se v úterý od 14:00 SEČ utkají na televizním stole se Španělskem o 5. místo, které celému družstvu zajišťuje účast na mistrovství světa.

Juniorky

Každou výhru je třeba oslavit úsměvem

Druhé pondělní utkání přineslo českým juniorům první výhru. Završil ji Jan Górecki, který si ale svůj zápas pořádně a nechtěně zdramatizoval. Vedl už 2:0 a 7:2, jenže i tak vysoký náskok dokázal promarnit. „Chtěl jsem si dopřát nějakou tu srandu, ale hra se poté najednou začala vyrovnávat. Nakonec musel rozhodnout až pátý set,“ vypráví Górecki. Naštěstí pro celý tým si český junior vstup do páté sady pohlídal, a nakonec bezpečně zvítězil. Junioři tak porazili 3:0 Chorvatsko, zachránili se mezi elitou a v úterý se střetnou se Španělskem o konečné 13. místo.

Také kadeti si připsali v odpoledním programu jasnou výhru. Gradující formu českých mladíků tentokráte pocítili Italové, kteří se v utkání nezmohli na zisk jediného bodu. Celý úspěch obstarala dvojice Skála-Onderka, kteří už sami cítí, že jejich výkon jde nahoru. „Hlavně při čtyřhře teď více makáme a povzbuzujeme se. V prvních zápasech nám to moc nechodilo na stůl, ale teď už je to lepší,“ pochvalovali si čeští kadeti. Svěřenci Josefa Brauna se na evropském šampionátu umístí v první desítce, jejich poslední protivníkem bude Irsko.

Pondělí tedy nakonec přineslo dvě porážky jen kadetkám, které nestačily na kvalitní rumunské stolní tenistky. Z počátku se zdálo, že Češky přidají na své konto hned první bod. Linda Záděrová se ujala vedení 2:0, jenže slibně rozehraný zápas nakonec v koncovce pátého dějství ztratila. Předvedla sice skvělý cit pro míček, když dokázala vrátit na stůl i tvrdé smeče, jenže Rumunka neměla s vysokými míči žádné problémy. Kadetky si tedy počtvrté zahrají na televizním stole, tentokráte v 10:00 SEČ proti Moldávii, vítězné družstvo obsadí 7. příčku, poražený skončí na 8. místě.

 

Mistrovství Evropy mládeže, Guimarães

Výsledky českých reprezentantů

Družstva juniorky 5.-8. místo: ČESKÁ REPUBLIKA-Polsko 3:0. Kateřina Čechová-Anna Wegrzynová 3:2 (5,6,-10,-14,8), Zdena Blašková-Julia Szymczaková 3:2 (-9,8,-9,5,7), Stanislava Slezáková-Katarzyna Wegrzynová 3:0 (10,7,5).

Družstva junioři, 9.-16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA-Chorvatsko 3:0. Jiří Martinko-Luka Martinek 3:0 (5,3,6) Jan Valenta-Marko Vidacek 3:1 (-9,0,7,3), Jan Górecki-Mislav Martinek 3:2 (7,4,-9,-5,4).

Družstva kadeti, 9.-16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA-Itálie 3:0. Radek Skála-Alessandro Cichitti 3:1 (4,7,-12,3), František Onderka-Matteo Gualdi 3:1 (-5,7,10,7), Radek Skála, František Onderka-John Oyebode, Matteo Gualdi (4,9,-9,7).

Družstva kadetky, 5.-8. místo: ČESKÁ REPUBLIKA-Rumunsko 0:3. Linda Záděrová-Luciana-Camelia Mitrofanová 2:3 (8,6,-11,-7,-8), Kristýna Pěnkavová-Elena-Adriana Zahariová 0:3 (-4,-9,-6), Kristýna Pěnkavová, Helena Sommerová-Ioana Singeorzanová, Denisa Uritová (6,-10,-10,-8) 1:3.

Kompletní výsledky naleznete zde