K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Senzační vítězství. Hodonín ve čtvrtfinále Ligy mistryň zaskočil favorita z Berlína


Číňanka Guo Ruichen vybojovala dva body a byla klíčovou postavou českého mistra

Parádní úspěch se povedl hráčkám SKST Hodonín – Stavoimpex, které porazily v prvním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistryň německý TTC Berlín Eastside 3:1. Do odvety si tak vytvořily skvělou výchozí pozici pro postup.

Hostující tým nastoupil do utkání v trochu nečekané sestavě. Trenérka Irina Palinová totiž do boje neposlala svou nejvýše umístěnou hráčku na světovém žebříčku, Švédku Matildu Ekholmovou. Namísto ní dostala příležitost mladá Němka Nina Mittelhamová. Naproti tomu domácí kouč Jaroslav Mikeska příliš taktizovat nemohl. Číňanku Guo Ruichen postavil na jedničku, za ní nasadil Ivetu Vacenovskou a na trojce číhala Natália Partyková.

Beznadějně vyprodaná hala od začátku povzbuzovala domácí tým a hráčky se divákům odměnily nejlepším způsobem. V úvodním zápase se Guo Ruichen po pomalejším rozjezdu a ztracené první sadě rozehrála k vynikajícímu výkonu. Proti Maďarce Georgině Potaové vyhrála tři koncovky následujících setů a její jinak ledově chladnou tvář ozdobil spokojený úsměv. ‚Tohle vítězství bylo moc důležité. Jak se Guo dostala po pomalejším začátku do hry, to je doklad toho, že je to skvělá hráčka,“ chválil po utkání Guo Ruichen trenér Jaroslav Mikeska.

Nebyl to rozhodně nečekaný vstup do utkání, domácí věděli, že pokud mají proti německému velkoklubu uspět, musí bodovat především Guo Ruichen. Rozhodně méně se předpokládalo, že si Iveta Vacenovská poradí s velezkušenou Shan Xiaona. Bývalá německá reprezentantka byla ještě před dvěma lety dvanáctou hráčkou světa, nepůsobila však za stolem vůbec jistým dojmem. Naopak z Ivety Vacenovské pozitivní emoce jenom sršely, a to se projevovalo na jejím výkonu. Jakmile se Češka srovnala s nepříjemným servisem soupeřky, byla ve výměnách lepší.

Po dvou vyhraných setech přišel krátký útlum a Shan Xiaona vyhrála třetí sadu, ovšem pak už se Vacenovská opět hnala za vítězstvím. „Je to neskutečný úspěch,“ usmívala se po vítězném utkání bývalá česká reprezentantka. A vzpomněla si na souboj se Shan Xiaona na turnaji v Linzi před necelými třemi lety. „Tehdy jsem ji poprvé v kariéře porazila a myslím, že nebýt toho, dneska bych těžko hledala psychickou sílu. Ale vlítla jsem do zápasu s maximálním nasazením, vycházelo mi prakticky vše, na co jsem sáhla, takže ani jeden prohraný set nic nezměnil.“

Když pak Natália Partyková vedla za stavu 1:1 na sety nad Ninou Mittelhamovou 7:1, schylovalo se k prvotřídní senzaci. Polka však náskok promarnila, nevyužila čtyři setboly a sadu prohrála. Ze ztráty se otřepat nezvládla a mladé Němce podlehla.

Souboj dvou týmových jedniček začala lépe hostující Shan Xiaona. Vyhrála úvodní dva sety, Guo Ruichen trápila především atypickým herním stylem s materiálem. Číňanka ve službách Hodonína se však nevzdala. Vybojovala koncovku třetího setu a postupně získávala větší jistotu. Čtvrtý set ovládla naprosto suverénně a nakonec dotáhla do vítězného konce i celé utkání. „Je to prostě skvělá hráčka a pokud si formu udrží i do odvety, budeme už v roli favorita my. Ale je to ještě hodně daleko, vedeme 3:1, německý tým určitě bude muset něco změnit, na druhou stranu moc možností nemají. Matilda Ekholmová nehraje v optimální pohodě, navíc právě Nina Mittelhamová jako jediná tady bodovala. Bude to ještě zajímavé, ale my máme už teď obrovskou radost, že se nám podařilo tak skvělý tým porazit,“ dodal Jaroslav Mikeska.

Odveta se hraje 8. února v Berlíně.

 

Liga mistryň, 2018/2019

1. čtvrtfinále

SKST Hodonín – Stavoimpex – TTC Berlín Eastside 3:1

GUO Ruichen – Georgina POTAOVÁ 3:1 (-6,10,9,11), Iveta VACENOVSKÁ – SHAN Xiaona 3:1 (8,5,-3,5), Natalia PARTYKOVÁ – Nina MITTELHAMOVÁ 1:3 (-7,13,-12,-4), GUO Ruichen – SHAN Xiaona 3:2 (-7,-8,9,4,8).

Více informací o Lize mistryň najdete ZDE