K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Šestnáct letenek má své majitele, zbývají už poslední dvě


V cestě českého týmu v Gondomaru stojí jako první Indové v čele se Sathyianem Gnanasekaranem

V portugalském Gondomaru skončila první část světové olympijské kvalifikace družstev. Účast na turnaji v Tokiu si zajistilo osm družstev mužů a stejný počet družstev žen. Prozatím mezi nimi chybí české barvy. To se ale může změnit o víkendu, kdy se dohraje druhá fáze kvalifikace o poslední dvě místa. Po jednom v každé kategorii.

Češi po prohře s Koreou 0:3 jsou mezi osmičkou týmů, které budou o toto místo bojovat. Hraje se k.o. systémem a na olympiádu se kvalifikuje pouze vítěz. Hned v prvním kole to však svěřenci trenéra Josefa Plachého nebudou mít vůbec snadné. Jejich prvním soupeřem je pátý nasazený tým turnaje Indie. Asiaté prohráli ve druhém kole se Slovinskem 2:3, což patří mezi jedno z překvapení. Jedničkou týmu je totiž třicátý hráč světa Sathyian Gnanasekaran, společně s ním hraje velezkušený Sharath Kamal Achanta (33. na žebříčku), Harmeet Desai (86.) a teprve devatenáctiletý Manav Vikash Thakkar.

Ani v případě postupu české hráče nečekají snadní soupeři. Mezi osmičkou, která neuspěla ve druhém kole, je totiž například velmi překvapivě Hong Kong, desátý nasazený tým na turnaji. Prohrál se Srbskem, když doslova šokující výsledek přinesla poslední dvouhra. Za stavu 2:2 prohrál devatenáctý hráč světa Wong Chun Ting s loňským juniorem Demitrije Levajacem (397.) 2:3. Srbové si zajistili postup na olympiádu, hráči Hong Kongu se tak stali rázem jedním z nejtěžších soupeřů ve 2. fázi turnaje.

Žádné další překvapení podobného typu se nekonalo, i když například hladké vítězství Chorvatska 3:0 nad Velkou Británií se úplně nečekalo. Na olympiádu se v soutěži mužů nakonec kvalifikovaly týmy Koreje, Slovinska, Švédska, Taiwanu, Srbska, Portugalska, Chorvatska a Francie.

V soutěži žen si po kvartetu KLDR, Polsko, Singapur a Maďarsko zajistily postup také reprezentace Rumunska, Taiwanu, Rakouska a Hong Kongu. Rovněž v kategorii žen bude hrát osm družstev o jedno postupové místo. Největším favoritem na vítězství je čtvrtý nasazený tým turnaje Korea, která ve druhém kole nečekaně prohrála s KLDR.

Kompletní infomace o turnaji najdete ZDE