K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Širuček a Jančařík postoupili v Austrálii do hlavní soutěže čtyřhry


Česká dvojice ve čtyřech setech porazila indický pár Achanta, Desai

Na turnaji Seamaster ITTF World Tour Platinum v australském Geelongu skončila kvalifikace. Úspěšně si v ní počíná český pár Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, který ve čtyřhře postoupil do hlavní soutěže. Ve dvouhrách skončili Pavel Širuček i Hana Matelová v posledním předkole. 

Pavel Širuček a Lubomír Jančařík si v kvalifikaci čtyřhry poradili s Sharathem Kamalem Achantou a Harmeetem Desaiem z Indie 3:1. První sadu sice Češi těsně prohráli, pak ale zvládli koncovky dvou následujících setů a ve čtvrtém už zcela dominovali. V prvním kole hlavní soutěže si zahrají s nejvýše nasazeným párem Lee Sangsu, Jeoung Youngsik z Koreje.

Ve dvouhře se Pavel Širuček po úterní výhře nad Gavinem Rumgayem ze Skotska probojoval do posledního předkola, v něm však poměrem 1:4 nestačil na Švéda Kristiana Karlssona. Levoruký hráč Borussie Düsseldorf se hladce ujal vedení 3:0 na sety, Širuček poté snížil, další sada ale opět putovala na konto 29. hráče světového žebříčku.

Ve stejné fázi kvalifikace dvouhry skončila i Hana Matelová. Aktuálně nejlepší česká hráčka podlehla Číňance Sun Mingyang 2:4, dokázala sice smazat ztrátu 0:2 na sety, zbylé dvě sady ale znovu ukořistila asijská stolní tenistka. Hana Matelová však na turnaji nekončí, společně se Slovenkou Barborou Balážovou jsou nasazeny do hlavní soutěže čtyřhry, v prvním kole je čeká japonská dvojice Miyuu Kiharaová, Miyu Nagasakiová. Dana Čechová po boku další Slovenky Taťiany Kukulkové prohrála v kvalifikaci s thajskou dvojicí sester Sawettabutových.

 

Seamaster 2019 ITTF World Tour Platinum, Australian Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 3. kolo: Kristian Karlsson (Švéd-) – Pavel ŠIRUČEK 4:1 (6,9,6,-6,7).

Dvouhra žen, 3. kolo: Sun Mingyang (Čína) – Hana MATELOVÁ 4:2 (11,5,-5,-11,4,13).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Pavel ŠIRUČEK, Lubomír JANČAŘÍK – Sharath Kamal Achanta, Harmeet Desai (Ind.) 3:1 (-12, 10, 9, 2).

Čtyřhra žen, 1. kolo: Jinnipa Sawettabutová, Suthasini Sawettabutová (Thaj.) – Dana ČECHOVÁ, Taťiana Kukulková (Sloven.) 3:1 (-3,10,5,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE