K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Širuček to dokázal, pojede na olympiádu


Angličana Paula Drinkhalla porazil po skvělém výkonu 4:2

Poslední volné místo z evropské olympijské kvalifikace v portugalském Guimarãesi vybojoval český reprezentant Pavel Širuček. Po skvělém a soustředěném výkonu porazil Angličana Paula Drinkhalla 4:2 a v poslední fázi turnaje si společně s Rumunem Ovidiem Ionescem, Řekem Panagiotisem Gionisem zajistili místa na olympiádě v Tokiu.

Český reprezentant začal zápas skvěle. Úvodní dva sety vyhrál shodně 11:3 a nevěřícně kroutil hlavou. „Tohle bylo jako ze snu. Vycházelo mi úplně všechno a byl jsem sám překvapen, jak rychle jsem vyhrál ty dva sety,“ hovořil po zápase, když přebíral plaketu pro postupující hráče.

Pak ovšem přišly chvíle Drinkhalla. Ten si už ve druhém setu vzal oddechový čas a dokázal přibrzdit raketový nástup českého hráče. „To bylo neuvěřitelné. Já jsem na svojí hře nic neměnil, ale on byl najednou úplně všude. Neměl jsem kam zahrát míček, všude byl. Bylo to nepříjemné, prohrál jsem dva sety a v tom dalším opět prohrával. Ale pomohl mi kouč Pepa Plachý, který mě psychicky podržel. Já jsem za stavu 6:6 odskočil na 9:6 a on začal zase kazit. Bylo důležité pátý set vyhrát a v tom šestém, že jsem si vytvořil velký náskok. On začal hodně riskovat a stahoval. Jenže už se mu nepovedlo mě o vítězství připravit,“ dodal.

Po náročné kvalifikaci si Pavel Širuček zajistil poprvé v kariéře místo na olympijských hrách a doprovodí do Tokia Lubomíra Jančaříka, který postoupil ze světové kvalifikace v Dauhá. Dvojici mužů by měla na hrách doplnit ještě Hana Matelová, která postoupí z olympijského žebříčku. Její jméno však definitivně potvrdí až na začátku června.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 3. fáze turnaje

Dvouhra mužů, semifinále: Pavel ŠIRUČEK – Paul Drinkhall (Angl.) 4:2 (3,3,-6,-8,7,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE