K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Skvělá jízda juniorek i kadetů v Ostravě pokračuje


V osmifinále neztratili kadeti ani bod a v podobném duchu postoupily i juniorky

Na juniorském evropském šampionátu v Ostravě vstoupily soutěže družstev do vyřazovacích bojů. V osmifinále bojovali jako první o postup mezi osm nejlepších kadeti a juniorky. Oba celky zvládly roli favorita na jedničku a postoupily. Do čtvrtfinále se naopak neprobojovali junioři, kteří prohráli s Německem 1:3. Ve večerních hodinách dopadly podobně i kadetky, když dobře rozehraný souboj se Slovenskem nakonec ztratily a prohrály 2:3.

Juniorky šly do play off z prvního místy ve skupině a byly tedy mezi čtyřmi nasazenými. Jejich prvními soupeřkami byly reprezentantky Norska. Trojice Linda Záděrová, Zdena Blašková a Gabriela Štěpánová nepřipustila žádné drama a i přes značnou nervozitu vyhrála 3:0.

Úvodní bod zařídila proti obranářce Rikke Skattetové první bod. „Byla jsem před utkání dost nervózní. Sice jsem ji nedávno porazila, ale tohle je mistrovství Evropy. Já jsem teprve prvním rokem juniorka, mám z kvalitních soupeřek respekt. Ale vyhraným prvním setem to ze mne spadlo a pak už jsem hrála v pohodě,“ usmívala se po utkání spokojeně Linda Záděrová.

To trenér Tomáš Vrňák úplně spokojený nebyl. Pochválil pouze právě nejmladší členku družstva, u zbylých dvou připomněl zbytečnou nervozitu. Zdena Blašková i Gabriela Štěpánová své zápasy vyhrály, trápily se však se soupeřkami víc, než chtěly. „Samozřejmě, jsem moc spokojen s postupem, ale řekl bych, že Zdena i Gabča byly zbytečně nervózní. O to víc je ovšem cenné, že i vyhrály, i když jim to moc nešlo. Věřím, že v dalším kole už to bude zase dobré,“ řekl. Soupeřkami českých juniorek ve čtvrtfinále budou Slovinky, které vyřadily Srbsko.

Jen něco málo přes hodinu se za stolem zdrželi čeští kadeti. V osmifinále hladce porazili Itálii 3:0, ztratili jediný set. V boji o medaili je čeká silný tým Ruska. Partii skvěle rozehrál Ondřej Kveton, který poměrem 3:1 zdolal Leonarda Bassiho. „Jsem rád, že Ondra ze sebe konečně setřásl nervozitu a předvedl, co umí,“ chválil svého svěřence Tomáš Demek.

Vedení českého týmu hladce navýšil Šimon Bělík. S Federico Vallino Costassou se ani pořádně nezapotil a s jistotou přidal druhý bod. Do čtyřhry k jedničce týmu nasadil trenér Tomáš Demek Víta Kadlece a tato spolupráce stejně jako včera slavila úspěch. „Vítek je pro čtyřhru dobře vybaven, umí zahrát hodně na faleš a soupeřům to dělá problémy.“ Jeho slova se potvrdila, i ve čtyřhře Češi nad italskou dvojicí jednoznačně zvítězili. „Je to super, že můžu čtyřhru hrát, užívám si, že mohu nastoupit za stůl a Šimon je super spoluhráč,“ pochvaloval si Vít Kadlec spolupráci s Šimonem Bělíkem.

Podle trenéra Tomáše Demka byli hráči na osmifinálové utkání správně nažhaveni. Už zapomněli na prohru s Francií a druhé místo v základní skupině. V play off jsou karty pro všechny rozdány stejně. „Příprava na utkání byla stejná jako v minulých dnech. Soupeře jsme si rozebrali na videu a od začátku jsme šli za svým cílem.“ V boji o medaile Češi narazí na Rusko, což je jeden z nejsilnějších týmů na turnaji. „Je mi jedno s kým hrajeme, když budeme dobře nastavení v hlavě můžeme porazit kohokoli,“ dodal Tomáš Demek.

Vítězná jízda českých juniorů skončila v osmifinále, kde narazili na silné Německo. Sehráli ovšem velmi vyrovnaný souboj, který nakonec prohráli 1:3. Trenér Josef Braun nechal na střídačce Tomáše Martinka a také Františka Onderku. Trojice Radek Skála, Michal Blinka a Radim Bako bojovala ze všech sil. Hráči však v některých momentech nedotáhli slibně se vyvíjející sety a koncovky prohrávali. S jednou výjimkou, Radim Bako porazil Kirilla Fadějeva a vybojoval alespoň jeden bod. „Chtěli jsme soupeře zaskočit, proto jsem postavil na jedničku a dvojku dva leváky. Stumper s leváky nerad hraje a Michal Blinka ho v Polsku na turnaji porazil. Bohužel to nevyšlo, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Sehráli jsme vyrovnaný duel, kluci bojovali, soupeř byl ale lepší. Naším cílem však stále zůstává výhra nad některým ze soupeřů v elitní šestnáctce,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců Josef Braun. Češi budou v dalším průběhu turnaje hrát ve skupině o 9. – 16. místo.

Stejně tak se do čtvrtfinále neprobojovaly kadetky, když v mimořádně vyrovnaném duelu se Slovenkami nevyužily vedení 2:0 a nakonec prohrály 2:3. Zpočátku se zdálo, že snad české reprezentantky nic nezastaví, Helena Sommerová i Nela Hanáková vyhrály svoje dvouhry, ovšem pak přišel zlom ve čtyřhře. Češky v ní prohrály a od té chvíle se slovenské reprezentantky pomalu ale jistě zlepšovaly. Nakonec utkání zcela otočily a postoupily. „Sice jsme vedli 2:0, ale mohlo to být klidně naopak. V obou dvouhrách holky prohrávaly, ale zvládly to otočit. O to víc mrzí, že se nám nepodařilo zvítězit. Ovšem musím před hráčkami smeknout, bojovaly o každý míček, takovou atmosféru jsem u tohoto týmu snad ještě nezažil. Je to obrovská škoda, že nebudeme bojovat o medaile,“ konstatoval zklamaně trenér Martin Pytlík.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých týmů v soutěži družstev

Juniorky, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Norsko 3:0. Linda ZÁDĚROVÁ – Rikke Skattetová 3:0 (6,9,5), Zdena BLAŠKOVÁ – Martine Toftakerová 3:2 (9,9,-10,-11,4), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Lisa Lengeová 3:1 (3,6,-6,9).

Kadeti, osmifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Itálie 3:0. Ondřej KVĚTON – Leonardo Bassi 3:1 (7,-9,4,5), Šimon BĚLÍK – Federico Vallino Costassa 3:0 (4,6,5), Šimon BĚLÍK, Vít KADLEC – Leonardo Bassi, Antonio Giordano 3:0 (10,5,8).

Junioři, osmifinále: Německo – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Dominik Jonack – Radek SKÁLA 3:1 (-8,9,6,8), Kay Stumper – Michal BLINKA 3:1 (5,5,-11,8), Kirill Fadějev – Radim BAKO 2:3 (5,-6,7,-12,-3), Kay Stumper – Radek SKÁLA 3:0 (11,5,8).

Kadetky, osmifinále: Slovensko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:2. Ema Činčurová – Helena SOMMEROVÁ 2:3 (10,-8,11,9,10), Dominika Wiltschová – Nela HANÁKOVÁ 2:3 (10,6,-5,-6,-9), Ema Činčurová, Dominika Wiltschová – Helena SOMMEROVÁ, Nela HANÁKOVÁ 3:1 (6,6,-9,6), Dominika Wiltschová – Helena SOMMEROVÁ 3:1 (-9,10,9,5), Ema Činčurová – Nela HANÁKOVÁ 3:2 (4,6,-7,-5,9).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE