K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Skvělé, Jiří Martinko si ve Varaždinu zahraje o zlato


S klubovým parťákem Andreiem Putunticou postoupili do finále čtyřhry

Na mistrovství Evropy do 21 let ve Varaždinu si Jiří Martinko s Moldavcem Andreiem Putunticou zahrají o zlato. V semifinále čtyřhry porazili Belgičany Floriana Cnuddeho s Laurensem Devosem 3:1. Ve finále vyzvou Rumuny Cristiana Pleteu s Raresem Siposem.

Spoluhráči z německého TUS Celle nemuseli tentokrát otáčet vývoj zápasu, jako tomu bylo ve čtvrtfinále. Vyhráli první dva sety a po krátkém zaváhání v tom třetí dotáhli zápas do vítězného konce. „Možná jsme nezačali nejlépe, prohrávali jsme 1:4, ale pak jsme už hráli skvěle. Za stavu 2:0 na sety jsme trochu znervózněli, vítězství bylo blízko. Podařilo se nám však ten tlak překonat,“ hovořil pro webové stránky ETTU Moldavec Andrei Putuntica.

Jeho slova potvrdil i Jiří Martinko, který shrnul úspěšnou cestu do finále: „Včerejší čtvrtfinále se nám vůbec nevedlo podle představ, kde nás soupeři přehrávali v podstatě ve všem. Otočili jsme to jen tím, že jsme bojovali až do posledního balonku. Výhra nás hodně namotivovala a v semifinále jsme od prvního balonku dominovali. A to jsme nevyužili vedení 2:0 na sety a 9:7 a vyhráli jsme až ve čtyřech setech. Jinak je to pro nás super výsledek, ale není to nějaké obrovské překvapení, hrajeme spolu dobře v klubu a jsme hodně sehraní. Věřím, že i zítra máme velkou šanci, jelikož Rumuni nejsou spolu zdaleka tak sehraní jako my dva. A určitě jsme natěšení, jelikož je to náš poslední mládežnický turnaj. Finále bude určitě super.“

Foto: ETTU/M. Novosel

 

Mistrovství Evropy do 21 let, Varaždin

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra mužů, semifinále: Andrei Putuntica (Mold.), Jiří MARTINKO – Florian Cnudde, Laurens Devos (Bel.) 3:1 (5,2,-9,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE