K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Skvělý úspěch, družstvo kadetů si z Varaždinu odveze medaili


Martin Šíp se Štěpánem Brhelem přehráli ve čtvrtfinále Belgičany a vyzvou silné Rumunsko

Po bronzové medaili juniorky Lindy Záděrové ve čtyřhře se na mládežnickém evropském šampionátu v chorvatském Varaždinu už nyní ze zisku cenného kovu mohou radovat také kadeti. Ve čtvrtfinále soutěže družstev porazili Belgii 3:0 a obsadí nejhůře třetí příčku.

Svěřenci trenéra Bohumila Vožického po úvodním zaváhání na turnaji, kdy těsně podlehli Německu 2:3, kráčí od vítězství k vítězství. V osmifinále si poradili s Bulhary a v boji o postup do semifinále přehráli 3:0 Belgičany.

Hned v úvodní dvouhře zařídil důležitý první bod Štěpán Brhel. Porazil bez ztráty setu Toma Closseta a podobně suverénně přidal druhý bod také Martin Šíp s souboji s Xavierem Matsem. Čeští reprezentanti s vysokým sebevědomím zvládli i poslední krok a ve čtyřhře zvládli lépe závěr pětisetového duelu. Postoupili mezi čtyři nejlepší družstva a odvezou si z šampionátu minimálně bronzové medaile. Večer je v boji o postup do finále čeká první nasazený tým Rumunska. „Musím možná trochu neskromně říct, že jsme byli lepším družstvem a rozhodně nebyla náhoda, že jsme vyhráli 3:0. Štěpán v první dvouhře konečně předvedl výkon, na který jsem od něj čekal dva dny. Hrál skvěle a porazil jedničku belgického družstva. Martin navázal svým už vlastně běžným výkonem. Mentálně se neskutečně posunul nahoru a jeho hra má hlavu a patu. Není o nějakých náhodných výměnách, ale právě naopak, hraje na vysoké úrovni a soupeře přehrává. Ve čtyřhře jsme mohli zápas ukončit už o set dříve, ale i tak jsem moc rád, že se to nakonec povedlo,“ řekl po utkání kouč českých kadetů.

Postup do semifinále pro něj samotného nebyl až tak velkým překvapením. Už před šampionátem cítil, že jeho svěřenci mají na to, poprat se s nejlepšími. Chtělo to ale také trochu štěstí. „To naše přišlo v duelu s Ruskem, který jsme vyhráli a posunuli se na první místo ve skupině. Pak jsme se v úvodu play off vyhli těm největším favoritům. To bylo pro zisk medaile taky hodně důležité. Teď náš čekají Rumuni. Budou sice velkým favoritem, ale pokud kluci podají podobný výkon jako proti Belgii, můžeme s nimi odehrát vyrovnaný souboj a bojovat klidně i o postup do finále,“ dodal.

Družstvo kadetek neuspělo v utkání skupiny o 9. – 16. místo proti Maďarsku. Adéla Sazimová prohrála obě dvouhry až po pětisetových bitvách a jediný bod českého týmu tak vybojovala Vendula Šichanová. Češky tak dál musí bojovat o udržení v elitní divizi, ze které vypadne družstvo na konečném šestnáctém místě. Jejich dalšími soupeřkami budou Slovinky.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých družstev

Družstva kadeti U15

Čtvrtfinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Belgie 3:0. Štěpán BRHEL – Tom Closset 3:0 (5,4,7), Martin ŠÍP – Xavier Wats 3:0 (3,3,9), Štěpán BRHEL, Martin ŠÍP – Tom Closset, Xavier Wats 3:2 (-10,5,8,-8,8).

Družstva kadetky U15

O 9. – 16. místo: Maďarsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Nora Tanacsová – Adéla SAZIMOVÁ 3:2 (6,9,-8,-11,8), Emma Szosznyaková – Vendula ŠICHANOVÁ 2:3 (8,-2,4,-9,-8), Evelin Mullerová, Nora Tanacsová – Adéla SAZIMOVÁ, Vendula ŠICHANOVÁ 3:0 (6,6,5), Emma Szosznyaková – Adéla SAZIMOVÁ 3:2 (-7,-9,9,10,2).

Kompletní výsledky najdete ZDE