K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Sólo jízda Adámkové pokračuje, postoupila do 2. fáze


Estonku Airi Avameriovou porazila česká reprezentantka až po sedmisetové bitvě

V portugalském Guimarãesi jsou sice na evropské olympijské kvalifikaci celkem tři čeští zástupci, dva z nich však zasáhnou do bojů až v pátek. Svoje sólo tak absolvuje pouze Karin Adámková, která úspěšně zvládla zápasy v 1. fázi turnaje.

V tom třetím porazila Estonku Airi Avameriovou 4:3 a obsadila ve skupině druhé postupové místo za Francouzkou Prithikou Pavadeovou.

Česká reprezentantka právě s mladičkou Francouzkou prohrála první zápas, jenže pak převálcovala Bělorusku Bogdanovou a měla skvěle rozdány karty i pro případ, že by v posledním kole neuspěla. Jenže nakonec si postup uhrála sama. Po dvou vyhraných setech sice její soupeřka srovnala hru, a nakonec si vynutila rozhodující set. V něm ovšem Karin Adámková zvládla lépe koncovku. „Mám obrovskou radost z vítězství i postupu. Já obecně nemám ráda materiálové hráčky. Ona měla trávu na bekhendu, ale hrála s ní postupně po celém stole, ze středu i forhendové strany. Byl to opravdu boj o každý míček,“ řekla k zápasu.

V pátém setu za stavu 2:3 si dokonce trenér Petr Nedoma vyžádal oddechový čas a snažil se Adámkovou uklidnil před rozhodující koncovkou. „Pomohlo mi, když soupeřka za stavu 8:9 zkazila servis. Sama ale ani moc nevím, jak se mi podařilo vyhrát. Ale to není důležité, vyhrála jsem dva zápasy, po úvodní prohře jsem se chytla a postoupila zaslouženě. Teď uvidíme, jaký budu mít los ve 2. fázi.“

Úvodní kolo druhé fáze turnaje žen i mužů se bude hrát ještě dnes večer. Dvojice Pavel Širuček a Hana Matelová svoje účinkování v Guimarãesi zahájí až ve druhém kole v pátek dopoledne.

Většině favoritek se v 1. fázi turnaje žen podařilo postoupit. O místa na olympiádě v Tokiu budou dál bojovat například Lucemburčanka Sarah de Nuteová, Španělky Maria Xiao a Galia Dvoraková, Ukrajinka Solomiya Brateyková, Francouzka Yuan Jia Nan nebo Italka Debora Vivarelliová. Naopak s turnajem se rozloučila Slovenka Tatiana Kukulkova.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 1. fáze turnaje

Dvouhra žen, skupina I: Karin ADÁMKOVÁ – Airi Avameriová (Est.) 4:3 (3,8,-8,7,-7,-9,9), Prithika Pavadeová (Fr.) – Naděžda Bogdanová (Běl.) 4:2 (-6,6,6,10,-3,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE