K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Souboj těžkých vah. HB Ostrov s KT Praha se představí před televizními kamerami


Očekává se skvělá kulisa a vyrovnaná bitva

Moc větších taháků v letošní sezoně už najít nepůjde. První domácí zápas Havlíčkova Brodu po čtyřech letech a hned s KT Praha, které je pasováno do role jednoho z největších případných pronásledovatelů. Dá se očekávat, že manažer týmu z Vysočiny neponechá nic náhodě a vytasí se s tím nejsilnějším, co má. A že sílu má trojlístek Prokopcov – Tregler – Obešlo hodně velkou. Naproti tomu pražský tým sází na dva strůjce bronzové medaile české reprezentace z roku 2005 Tomáše Pavelku a Martina Olejníka, které doplní Martin Koblížek s velkým potenciálem.

Tento třaskavý duel se odehraje už ve čtvrtek v 18:00, ale předzápasové studio začne tradičně už v 17.45 a bude vysíláno souběžně na televizním kanálu Arena Sport a také na Ping-pong TV. Hostem studia bude současný reprezentační trenér v řecko-římském zápase Marek Švec, který se mimo jiné může pyšnit bronzovou olympijskou medailí z Pekingu. Komentovat pak bude dvojice Lukáš Foff a Iveta Vacenovská.

Oba celky půjdou do zápasu v rozdílných náladách. HB Ostrov zvládl utkání v Liberci, i když se na výhru nadřel zřejmě víc, než očekával. Prokopcov odvracel tři mečboly se Seibertem a pak následně Blinka přehrál vcelku lehce 3:0 Obešla. Nová akvizice havlíčkobrodských, která se do české extraligy vrátila po šesti sezonách strávených v zahraničí, se ale z prohry sebrala a přidala rozhodující bod v duelu se Seibertem. Na vítězství 3:1 se pak podílel také juniorský reprezentant Radek Skála.

Na druhé straně KT Praha sehrálo zápas v Chebu a možná trochu překvapivě padlo 1:3. Domácí tým se mohl opřít o extrémně suverénní výkony Antonína Gavlase, který přehrál 3:0 Pavelku i Olejníka. Navíc na trojce hrající Ondřej Květon zapsal svůj první bod v české nejvyšší soutěži, když ve třech setech porazil Martina Koblížka. Jediným úspěchem v celém zápase pro KT tak bylo hned úvodní střetnutí, ve kterém Martin Olejník porazil Davida Štěpánka.

Pikantní duel čeká také na současného trenéra Havlíčkova Brodu Bohumila Vožického, který uplynulé dvě sezony právě v týmu KT Praha hrál. Ukáže se jeho dokonalá znalost soupeře jako rozhodující výhoda?

Přímý přenos ze zápasu druhého extraligového kola mezi HB Ostrov a KT Praha můžete sledovat ZDE.

Související novinky

Všechny novinky