K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Soutěž mužů na OH v Riu bez překvapení. Vyhrál Číňan Ma Long


Ve finále porazil Ma Long obhájce titulu z Londýna 4:0.

Jediný evropský zástupce v závěrečných bojích o medaile na olympiádě v Rio de Janeiru Vladimir Samsonov skončil těsně pod stupni vítězů. V semifinále dvouhry prohrál běloruský hráč s obhájcem zlata z Londýna Číňanem Zhang Jike 2:4 a v boji o bronz pak s Japoncem Junem Mizutanim 1:4.

Olympijským vítězem se stal v očekávaném čínském finále Ma Long. Světová jednička porazila svého reprezentačního kolegu Zhang Jike 4:0 a navázala tak na své předchůdce z posledních dvou olympiád.

Na rozdíl od dvouhry žen se do čtvrtfinále probojovalo hned několik hráčů, kteří nepochází z Asie. Pouze Vladimir Samsonov však dokázal postoupit do semifinále. V atraktivním souboji o postup mezi čtyři nejlepší porazil svého oddílového kolegu z TTC Fakel Gazprom Orenburg Němce Dimitrije Ovtcharova. Vicemistr Evropy z loňského roku Portugalec Marcos Freitas skončil na pálce Japonce Mizutaniho a Nigerijec Quadri Aruna prohrál s pozdějším vítězem dvouhry Ma Longem.

Nově korunovaný olympijský vítěz Ma Long po finále řekl: „Hrál jsem dobře po celý zápas, titul je možné vybojovat pouze v případě, že dokážete udržet po celou dobu vysokou úroveň hry. Oba se navzájem velmi dobře známe, takže to nebyla soutěž dovedností, ale spíše mentální odolnosti a psychologie. Měl jsem výhodu, protože jsem neobhajoval olympijské zlato, jako můj soupeř a hrál jsem mnohem klidněji. Po vyhrané koncovce v prvním setu jsem se získal ještě větší pocit jistoty a postupně se zlepšoval.“

Čtyřicetiletý Vladimir Samsonov promarnil pravděpodobně poslední možnost dosáhnout na olympijskou medaili. Přiznal, že si ve čtvrtfinále s Ovtcharovem přivodil drobné zranění, které ho limitovalo v bojích o medaile. „V zápase o bronz jsem se dostával pomalu do hry. Prohrával jsem 1:2 na sety a šance na zvrat byla ve čtvrtém setu, v němž jsem však prohrál v koncovce. Je to škoda, protože adrenalin stoupal a já jsem necítil žádnou bolest.“

 

Olympijské hry Rio de Janeiro

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Ma Long (Čína) – Jun Mizutani (Jap.) 4:2 (5,5,5,-7,-10,5), Zhang Jike (Čína) – Vladimir Samsonov (Běl.) 4:1 (9,11,10,-6,9).

Finále: Ma Long – Zhang Jike 4:0 (12,5,4,4).

O 3. místo: Jun Mizutani – Vladimir Samsonov 4:1 (4,9,-6,12,8).