K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Špičková podívaná v Macau pokračuje


Vicemistr světa Mattias Falck je jediným Evropanem, který se probojoval do čtvrtfinále
Foto: ittf.com

Po dvou hracích dnech na exhibičním turnaji v čínském Macau jsou známi čtvrtfinalisté obou soutěží. Nejvýše nasazení hráči a hráčky absolvovali miniturnaj na zkrácené sety do pěti vítězných míčků o konkrétní pozice v pavouku.

Překvapení se zrodilo v souboji dvou Číňanek, kdy světová jednička Chen Meng prohrála s Wang Manyu 1:3 a bude nasazenou dvojkou. Jedenadvacetiletá mladá hráčka uštědřila zkušenější Chen Meng vůbec první porážku v letošním roce, ovšem je třeba znovu připomenout, že se hrálo na tři vítězné sety do pěti míčků. Ve finálovém souboji o první místo v nasazení v soutěži mužů porazil Číňan Xu Xin svého krajana Ma Longa 3:2.

V osmifinále se představili dva Evropané a uspěl pouze jeden z nich. Švéd Mattias Falck porazil Brazilce Gustava Tsuboie 3:0 a pokračuje v turnaji dál. Naopak Angličan Liam Pitchford v pěti setech podlehl Korejci Jeoungu Youngsikovi. Dalšími dvěma postupujícími jsou Číňané Wang Chuqin a Fang Bo. V soutěži žen zůstaly ve hře už pouze Asiatky. Šest Číňanek a společně s nimi Feng Tianwei ze Singapuru a Cheng I-Ching z Taiwanu.

Turnaj s celkovou dotací 800 tisíc dolarů vyvrcholí o víkendu. Každé ze závěrečných kol se přitom bude hrát na jiný počet setů. Ve čtvrtfinále se bude hrát na tři, v semifinále na čtyři a ve finále dokonce na pět vítězných setů. Stále přitom platí pravidlo o rychlé smrti za stavu 10:10, pouze případný rozhodující set je potřeba vyhrát rozdílem dvou míčků.

Foto: ittf.com

 

WTT Macao 2020

Výsledky druhého hracího dne

Dvouhra mužů, osmifinále: Mattias Falck (Švéd.) – Gustavo Tsuboi (Braz.) 3:0 (5,10,10), Wang Chuqin (Čína) – Wong Chun Ting (Hongkong) 3:1 (6,4,-6,5), Fang Bo (Čína) – Lin Yun-Ju (Taiwan) 3:2 (7,10,-2,-10,11), Jeoung Youngsik (Kor.) – Liam Pitchford (Angl.) 3:2 (-6,8,8,-9,5).

O nasazení ve čtvrtfinále: Lin Gaoyuan (Čína) – Hugo Calderano (Braz.) 3:2 (-2,-2,3,1,2), Xu Xin – Ma Long (oba Čína) 3:2 (-1,2,4,-3,2).

Dvouhra žen, osmifinále: Feng Tianwei (Singapur) – Zhang Lily (USA) 3:0 (5,4,6), Wang Yidi (Čína) – Jeon Jihee (Kor.) 3:0 (5,2,5), Chen Xingtong (Čína) – Doo Hoi Kem (Hongkong) 3:0 (8,8,3), Cheng I-Ching (Taiwan) – Liu Weishan (Čína) 3:2 (9,-8,5,-8,7).

O nasazení ve čtvrtfinále: Ding Ning – Sun Yingsha (obě Čína) 3:1 (1,2,-1,2), Wang Manyu – Chen Meng (obě Čína) 3:1 (0,-4,3,3).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Živě můžete zápasy sledovat na Youtube na Official ITTF Channel ZDE