K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Startuje nový ročník extraligy mužů


Titul budou obhajovat hráči pražského El Niňa

Tento týden ve čtvrtek a v pátek se rozběhne ročník extraligy mužů 2019/2020. Nejvyšší domácí soutěž bude nově hrát osm týmů, které se utkají každý s každým tříkolově. Do play off poté postoupí nejlepších šest družstev po základní části, první dvě budou nasazená přímo do semifinále. V extralize nepokračují týmy DTJ Hradec Králové a SKST Hodonín, jediným nováčkem je SKST Cheb.

V roli obhájce titulu vstoupí do sezony SF SKK El Niňo Praha, jehož dres budou i nadále oblékat Dmitrij Prokopcov, Jakub Kleprlík, Stanislav Kučera a hrající trenér Petr Kaucký. Se silnou sestavou vyrukuje také KT Praha. K loňským oporám Tomáši Pavelkovi a Bohumilu Vožickému přestoupil Martin Olejník a toto zkušené trio pod vedením Milana Orlowského a Jindřicha Panského se netají nejvyššími ambicemi.

Vysoko bude mířit také loňský finalista TTC Ostrava 2016, jediný český zástupce v Lize mistrů. V týmu kolem Petra Korbela zůstali Chilan Felipe Olivares i Ondřej Bajger, po odchodu Tomáše Treglera dostanou příležitost ukázat své umění Tomáš Koldas a Šimon Bělík.

Ve stejné sestavě pokračuje TJ Sokol PP Hradec Králové 2. Jakub Crha, Marek Klásek, Martin Pavlica a Vlastimil Buben budou usilovat o zopakování účasti v semifinále. Posilou se může pochlubit SKST Baník Havířov, kam z hradeckého DTJ přestoupil Martin Koblížek. V novém působišti doplní Petra Davida a Radima Baka.

Ostravský KST se bude muset v nové sezoně obejít bez Jiřího Martinka, který zkusí prorazit ve druhé německé bundeslize. Do extraligového týmu tak nakouknou jeho bratr Tomáš a František Onderka, stálicemi týmu pak zůstávají Miroslav Bindač a Tomáš Sadílek.

Z týmu SKST Liberec odchází slovenský reprezentant Samuel Kalužný, jehož místo zaujme mladá naděje klubu Michal Blinka. O zopakování třetí příčky se bude snažit společně s Radkem Košťálem, Jakubem Seibertem, Egypťanem Mohamedem Shoumanem a také navrátilcem ze zahraničí Josefem Šimončíkem.

A jediným nováčkem v osmičlenné sestavě je SKST Cheb. Jeho kádr utvoří Tomáš Tregler, ruský obranář Stepan Shaposhnikov a mladí čeští hráči Jan Žaloudík, Radek Skála a Filip Černota.

A právě v Chebu nová sezona odstartuje, ve čtvrtek od 18:00 tam zavítá Liberec, utkání bude od 18:00 živě vysílat ping-pong.tv. V pátek se pak střetnou TTC Ostrava 2016 a KT Praha a Sokol Hradec Králové s Havířovem. El Niňo a TJ Ostrava KST odehrají svůj vzájemný duel až 8. září.

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE