K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Štěpán Brhel a Adéla Sazimová vyhráli domácí šampionát


Medailisté mistrovství republiky staršího žactva v Havířově

V Národním tréninkovém centru v Havířově skončily pro hráče a hráčky v kategorii U15 boje o mistrovské tituly. Mistry republiky se stali Štěpán Brhel z HB Ostrov a Adéla Sazimová z SK Dobré. Oba soutěží prošli bez většího zaváhání.

Štěpán Brhel přiletěl den před šampionátem z Portugalska, kde vyhrál turnaje světového mládežnického okruhu. Nestihl si před mistrovstvím republiky ani zatrénovat a hned se pustil do turnaje. Zvládl ho na jedničku. V semifinále porazil Jindřicha Morávka z Jiskry Strážnice a ve finále pak Martina Šípa z pražské Kotlářky. Po finálovém duelu byl velmi spokojen. „Já s leváky docela umím hrát. S Martinem ovšem hrajeme docela často, známe se velmi dobře, takže on ví, jak na mne. Je to pro mne takový ten těžší levák. Byl jsem po turnaji v Portugalsku docela unavený, den jsem netrénoval. Pak nová hala, nové míčky, celý den mi to nešlo, ale ve finále to bylo skvělé. Jsem velmi spokojený.“

Připomněl, že výhra na turnaji v Lisabonu ho sice psychicky pozvedla, ale na druhou stranu dostala pod větší tlak. „To vyhrajete velký turnaj a každý, kdo proti vám nastoupí, to ví. A chce vás samozřejmě o to víc porazit. Jak se říká, nemá co ztratit. Měl jsem to pořád v hlavě a snažil jsem se hrát co nejlépe.“

Vynikající výkon na turnaji předvedla také Adéla Sazimová, která dosáhla na svůj první individuální mistrovský titul. V semifinále si poradila s Veronikou Polákovou a ve finále pak porazila domácí Magdalénu Šcibraniovou. Měla pochopitelně také obrovskou radost. „Finále bylo těžší, než jsem čekala. Hrála jsem celý den dobře a věřila jsem si. Byla jsem trochu nervózní, ale zvládla jsem to nakonec. Postupem času jsem se uklidnila a pak to šlo samo,“ řekla po zápase novopečená mistryně republiky ve dvouhře U15.

Šampionát v Havířově pokračuje v neděli dvouhrami chlapců a děvčat U13. Hrát se začne opět po slavnostním zahájení, které je na programu v 9 hodin a opět budete moci sledovat živě zápasy na prvních čtyřech stolech na ping-pong.tv.

 

Mistrovství ČR staršího žactva 2021, Havířov

Závěrečné výsledky

Dvouhra chlapců U15, čtvrtfinále: Martin ŠÍP (SK DDM Kotlářka Praha) – Jakub MAKARA STC Slaný) 4:0 (7,6,7,7), David SOCHOR (AC Sparta Praha) – Martin VAIGL (HB Ostrov) 4:3 (7,-10,-2,7,-7,3,6), Jindřich MORÁVEK (Jiskra Strážnice) – Martin SLANÝ (SKST Havířov) 4:0 (10,6,7,11), Štěpán BRHEL (HB Ostrov) – Radim NECHYBA (KST Apollo Ústí nad Labem) 4:1 (-10,2,5,5,2). Semifinále: Martin ŠÍP – David SOCHOR 4:0 (9,8,9,2), Štěpán BRHEL – Jindřich MORÁVEK 4:1 (-10,4,5,7,9). Finále: Štěpán BRHEL – Martin ŠÍP 4:1 (9,10,-8,5,8).

Dvouhra děvčat U15, čtvrtfinále: Adéla SAZIMOVÁ (SK Dobré) – Andrea SLÁMOVÁ (TSM Kladno) 4:0 (8,8,7,6), Veronika POLÁKOVÁ (SKST Vlašim) – Karolína JAROŇOVÁ (AC Sparta Praha) 4:0 (3,6,4,2), Magdaléna ŠČIBRANIOVÁ (SKST Havířov) – Iva GALLERACHOVÁ (Sokol Bor) 4:0 (3,12,12,5), Vendula ŠICHANOVÁ (SK Dobré) – Tereza LOŠŤÁKOVÁ (HB Ostrov) 4:1 (-9,8,3,9,9). Semifinále: Adéla SAZIMOVÁ – Veronika POLÁKOVÁ 4:0 (10,10,6,13), Magdaléna ŠČIBRANIOVÁ – Vendula ŠICHANOVÁ 4:3 (8,-2,2,-5,-7,9,11). Finále: Adéla SAZIMOVÁ – Magdaléna ŠČIBRANIOVÁ 4:2 (-7,7,3,-11,8,8).

Kompletní výsledky najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE