K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Štěpánová s Delinčákem jsou v osmifinále mixu na MSJ


Česko-slovenský pár svedl dva vítězné pětisetové duely a je stále ve hře o medaile

Světový šampionát juniorů a juniorek v thajském Koratu pokračuje individuálními soutěžemi a v nich už také do bojů zasáhl jediný český hráč na turnaji. Tomáš Martinko ve smíšené čtyřhře se Zdenou Blaškovou ovšem vypadli hned ve svém úvodním zápase.

Přes nástrahy druhého kola přešla z českých hráčů a hráček pouze Gabriela Štěpánová. Společně se Slovákem Filipem Delinčákem nejprve porazili v pětisetové bitvě silný maďarsko-italský pár Csaba András, Jamila Laurentiová a pak si stejným poměrem poradili i s dvojicí Pau Yik Man, Fung Wai Chu z Hong Kongu. Postoupili tak do osmifinále mezi šestnáct nejlepších dvojic a v dalším kole je v pátek čekají Japonci Hiroto Shinozuka a Kyoka Idesawaová.

Mladí čeští reprezentanti už také znají své soupeře v kvalifikaci dvouhry. Tu nemusí absolvovat Zdena Blašková, která je na turnaji nasazena jako desátá hráčka. Zbylé čtyři české zástupce naopak čeká ve skupinách těžký boj o jedno postupové místo.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: Carlos Fernandes (Peru), Klára HRABICOVÁ – Jorge Peredes (Chile), Benita Zhou (Kan.) 3:1 (13,4,-10,5), 2. kolo: Kakeru Sone, Haruna Ojioová (Jap.) – Carlos Fernandes (Peru), Klára HRABICOVÁ 3:0 (2,4,6), Beh Kung Ting (Singap.), Chau Wing Sze (Hong Kong) – Tomáš MARTINKO, Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (8,7,8), Maksim Grebnev, Asastasia Kolishová (Rus.) – Goncalo Gomes (Portug.), Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (-9,5,9,-7,10), Filip Delinčák (Sloven.), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Csaba András (Maď.), Jamila Laurentiová (It.) 3:2 (-10,9,8,-5,10), 3. kolo: Filip Delinčák (Sloven.), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Pau Yik Man, Fung Wai Chu (Hong Kong) 3:2 (-10,6,-9,10,6).

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci dvouhry

Dvouhra juniorů

Skupina 14: Nathan Xu (Nový Zéland), Tomáš MARTINKO, Taiwo Mati (Nigérie), Felipe Buffoo (Peru)

Dvouhra juniorek

Skupina 5: Isa Coková (Fr.), Jennie Edwinssonová (Šv.), Goi Run Xuan (Singapur), Klára HRABICOVÁ

Skupina 6: Hend Farthyová (Egypt), Linda ZÁDĚROVÁ, Aleksandra Michalaková (Pol.), Joyce Xu (Kan.)

Skupina 9: Sophia Kleeová (Něm.), Manushree Patilová (Ind.), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Vivian Okuová (Nigérie).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE