K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Stolní tenis nebude v olympijských parcích chybět


Prezentace bude určena především dětem, ale na své si přijdou i dospělí

Čeští stolní tenisté doposud nechyběli ani na jedné olympiádě, letos jede do Ria hned kvarteto reprezentantů: Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov, Iveta Vacenovská a Hana Matelová. Jeden z nejrozšířenějších sportů na světě ale nebude chybět ani v olympijských parcích na Lipně, v Ostravě, Pardubicích a Plzni.

V každém dějišti bude v průběhu her od 6. do 21. srpna připravena zajímavá prezentace stolního tenisu. Pro návštěvníky budou k dispozici stoly různých tvarů a velikostí, připraveny jsou exhibice i autogramiády a také zkušení trenéři či hráči, kteří mohou poradit s technikou či pomoci zvládnout těm nejmenším úplně první krůčky za stolem.

V parku Rio-Lipno bude dominantou prezentace České asociace stolního tenisu otočný kulatý stůl, ovšem chybět nebude ani tréninkový zásobník, soutěže a turnaje, relaxační zóna, fotokoutek a známé osobnosti.

V Ostravě bude sekce stolního tenisu umístěna na výstavišti Černá louka, kde bude k dispozici sedm stolů, včetně těch nejmenších, které se hravě vejdou i do malého pokoje. O tom, že s touto „hračkou“ si lze užít spoustu zábavy není pochyb. Chce to jen probudit v sobě hravého ducha a nebát se prvních nesmělých pokusů trefit soupeřovu polovinu. Ani na Černé louce nebudou chybět známé osobnosti. Petr Korbel se svým klubovým spoluhráčem Tomášem Treglerem například nabídnou špičkovou podívanou v rámci exhibice.

Za pingpongovým stolem se jako doma cítí – možná pro vás trochu překvapivě – také DJ Lucca. Světoznámá dýdžejka odehraje v sobotu 13. srpna v Ostravě koncert a jako hráčka z nižší české ligové soutěže následně vyzve na souboj některou z mladých českých reprezentantek.

Stolní tenis je jedním ze sportů, kterými budou ve vybraných dnech v obchodním centru v Pardubicích lákat návštěvníky organizátoři do tamního olympijského parku. Možnost zahrát si a zasoutěžit za stoly budou mít děti i dospěli rovněž v samotném parku Na Špici.

V Plzni bude stolní tenis v jedné z jedenácti zón společně s dalšími sporty, u nichž hráči používají pálky či rakety. K dispozici budou nejen stoly, pálky a míčky, ale také trenéři plzeňských klubů, kteří pomohou se správnou technikou. A pokud budou mít někteří odvážlivci zájem vyzkoušet si, jaké to je hrát stolní tenis na vozíčku, budou moci navštívit sekci pro handicapované sportovce. Odnesou si zcela určitě hluboký zážitek.

Více informací na: http://olympijskeparky.cz/