K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Stolní tenisté předvedli své umění v olympijských parcích


"Líbil se mi zájem dětí o náš sport, je vidět, že jsme sportovní národ," tvrdí Petr Korbel

O víkendu se na čtyřech místech v republice rozběhl naplno program olympijských parků. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet si širokou plejádu sportů, mezi nimiž pochopitelně nechybí ani stolní tenis. A k vidění byly i první exhibice českých hráčů a hráček.

V největším parku na Lipně si s dětmi, ale i dospělými zahráli bronzová medailistka nedávného juniorského evropského šampionátu Zdena Blašková a paralympijský vítěz ze Sydney 2000 Ivan Karabec. V několika vstupech během soboty i neděle předváděli své umění nejen na klasickém stole, ale vyzkoušeli si také atraktivní zábavu na otočném kulatém stole. „Byla to pro mne úplná novinka a musím říct, že jsem byla trochu zaskočená,“ přiznala s úsměvem Zdena Blašková. „Stůl se točí na jinou stranu, než jak ho mají obíhat hráči. Je v tom trochu zmatek, ale zase na druhé straně hodně legrace.“

Aktuálně nejlepší česká juniorka si víkend na Lipně užila a doufá, že si to bude moci ještě zopakovat. „Uvidím, ráda bych za týden ještě přijela, ale nevím, jestli najdu v přípravě na novou sezonu dost volného času. Moc se mi to líbilo, Ivan Karabec umí za stolem udělat slušnou show a bylo fajn vidět děti, jak moc je to baví. Na turnaje o mistra kulatého stolu se každý den přihlásilo kolem třiceti zájemců, to je taky hezké,“ dodala.

V neděli se naopak v Ostravě konala exhibice Petra Korbela a Tomáše Treglera. Pětinásobný účastník olympijských her byl atmosférou nadšen. „Podobné akce, jako je olympijský park, jsou bezvadné. Je dobře, že po úspěchu parku při zimní olympiádě v Soči se olympijský výbor rozhodl vybudovat parky i při letních hrách v Riu. Byl jsem se podívat v Plzni, kde jsou sportoviště na jednom místě, tady v Ostravě jsou tři samostatné lokality, což je pro návštěvníky možná ještě atraktivnější.“

Exhibice dvou hráčů TTC Ostrava 2016 probíhala pod širým nebem na multifunkčním hřišti jen kousek od pavilonu, kde bude jejich klub od nové sezony působit. „Hráli jsme vlastně na domácí půdě. Moc se mi to líbilo. Těší mě zájem o náš sport hlavně u dětí. Je vidět, že jsme sportovní národ, jen je potřeba právě děti ke sportu systematicky vést. Třeba zrovna touto formou,“ dodal medailista z mistrovství světa i Evropy a čtvrtý hráč olympijského turnaje ve dvouhře z roku 1996.