K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Stolní tenisté Slavie Praha zahájili sezonu parádně


Vedou druhouligovou tabulku a šíří dobré jméno legendárního pražského sportovního klubu

V novém ročníku 2021/2022 se ve II. lize stolního tenisu objevil poprvé v historii název klubu, který přitom zná bezesporu každý sportovní fanoušek v České republice. SK Slavia Praha byl založen v roce 1892, jenže nikdy pod jeho hlavičkou nefungoval oddíl stolního tenisu. Až letos na jaře se skupina fanoušků Slavie rozhodla tuto skutečnost změnit. Po šesti odehraných kolech Slavia vede díky lepšímu skóre tabulku před, světe, div se, Spartou. Oba týmy mají na svém kontě pět vítězství a jednu remízu. Jejich první vzájemný souboj je na programu v sobotu 13. listopadu.

Hrát pod hlavičkou Slavie je pro některé srdcaře čest, pro jiné obrovská výzva a závazek současně. Bývalý druholigový hráč pražského El Niňa David Šálený je nejen členem prvního družstva, ale také organizačním pracovníkem. Byl u zrodu myšlenky na založení oddílu stolního tenisu SK Slavia Praha. „S nápadem přišli Luboš Klouček s Kubou Zahradníčkem, kteří se znají z fotbalu. Napadlo je spojit lásku k fotbalu a ke Slavii se stolním tenisem. Sešli se někdy v půlce března tohoto roku se zástupci vedení Slavie, řekli si navzájem své představy a následně se spojili se mnou. Mně se myšlenka moc líbila, takže jsem dlouho neváhal. SK Slavia Praha nikdy klub stolního tenisu neměla. Řada lidí si to plete se Slavii VŠ Praha, kde hrával třeba i Jindra Panský, ale to byl vysokoškolský klub, nic společného s SK Slavia Praha neměl,“ vysvětluje David Šálený.

Začátky jsou nesmělé, ale potenciál obrovský. To si uvědomuje každý, kdo v tuto chvíli v klubu působí. „B tuto chvíli jsme samostatný subjekt, který pouze nese název slavného klubu a na dresech máme logo, jehož součástí je i tradiční slávistická hvězda. Máme příslib, že pokud se podaří vybudovat mládežnickou základnu, budeme hrát v první nebo druhé nejvyšší soutěži, pak budeme moci hovořit i o nějaké finanční podpoře. A až bude vybudována multifunkční hala, budeme tam snad moci hrát.“

SK Slavia Praha sdružuje přes dvacet sportovních klubů, s nimiž už stolní tenisté také spolupracují, setkávající se spolu a snaží se rovněž šířit dobré jméno klubu. „Máme aktuálně čtrnáct členů ve třech týmech. Hrajeme II. ligu a dvě nejvyšší pražské soutěže. Ve druholigové soutěži vedeme tabulku skupiny A. Naší jedničkou je Vojtěch Rozínek, dále pak pravidelně bodují Slováci Štefan Peko, Dominik Maruňák, Petr Novotný a já. Aktuálně působíme v herně v Praze – Košířích, do které se vejde osm stolů na trénink. To nám prozatím bohatě stačí, ale samozřejmě hala by potřebovala trochu zmodernizovat.“

Ambice si nový klub pražské Slavie klade chtěl klást postupné. Nebylo snadné vůbec koupit druholigovou či třetiligovou soutěž. Nakonec se povedlo dát dohromady silný tým, takže nyní už David Šálený hovoří o jasném cíli. „Ten původní plán byl klidný střed druhé ligy nebo postup z ligy třetí. Ale tím, že se povedlo sehnat kvalitní hráče, chceme vyhrát a postoupit do l. ligy. První rok vnímáme samozřejmě jako rozjezd, potřebujeme stabilizovat členskou základnu, pokusit se oslovit mládež, získat nějaké sponzory a vybudovat kvalitní zázemí. Ale jsme přesvědčeni, že spojení s pražskou Slavií bude fungovat a podaří se nám zrealizovat všechny naše záměry,“ dodává David Šálený.