K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Suchánek se Svatošem jsou na tréninkovém kempu v Lašku


Český vozíčkář Jiří Suchánek (vlevo) bude na pozdim v Tokiu obhajovat bronz z minulé paralympiády

Dvojice českých vozíčkářů v těchto dnech trénuje ve slovinském Lašku za účasti slovenské, britské a slovinské reprezentace. Vzhledem k minimálním tréninkovým možnostem v České republice se na devítidenní tréninkový kemp vypravili reprezentanti Jiří Suchánek a Petr Svatoš, společně s reprezentačním trenérem Milanem Jaškem.

Místní prostředí jim je velmi známé. Probíhají zde každoroční světové poháry Slovenia Open, na kterých se našim hráčům daří.

Například Jiří má z těchto turnajů šest medailí, další dvě (stříbro a bronz) pak z ME 2017 a také bronz z MS 2018. Nyní se připravuje na své třetí paralympijské hry v Tokiu, na které se kvalifikoval již minulý rok návratem do první světové desítky. V Japonsku bude obhajovat bronz z Ria.

Petrovi nominace z uzavřeného žebříčku už nevyjde, ale v červnu proběhne právě v Lašku kvalifikační turnaj. Vítěz se pak na nejprestižnější sportovní akci také předvede. Věříme, že se v místě konání kvalifikace dobře připraví a naváže tak na úspěch Luboše Jančaříka, který se díky skvělému výkonu na turnaji v Dauhá kvalifikoval na letošní olympiádu.

Statistiky Jiřího Suchánka na stránkách ITTF ZDE

Statistiky Petra Svatoše na stránkách ITTF ZDE