K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Taiwanská vlna smetla české naděje


Radek Skála a Šimon Bělík se ve Varaždinu probojovali mezi 32 nejlepších

Velmi kvalitně obsazený turnaj v chorvatském Varaždinu neskončil pro evropské hráče a hráčky v kategorii juniorů a juniorek ve dvouhrách příliš dobře. To samozřejmě platí i pro české naděje.

Mezi osm nejlepších se probojoval pouze exmistr Evropy Polák Maciej Kubik, v juniorkách Běloruska Darya Kiselová a Francouzka Prithika Pavadeová. Jinak měli vše ostatní v režii zástupci z Asie.

Co se českých hráčů a hráček týče, los jim do cesty v hlavní soutěži postavil soupeře z Taiwanu a pak jednoho Číňana a Maďara. Takže nic snadného. Šimon Bělík si určitě výhry nad Erikem Huzsvarem může vážit, v boji o postup mezi šestnáct nejlepších pak prohrál s Feng Yi-Hsinem z Taiwanu. Radek Skála se také probojoval do třetího kola, tam už ale nestačil na Číňana Quan Kaiyuana. Tomáš Martinko i Linda Záděrová prohráli ve druhém kole, opět s taiwanskými soupeři.

Turnaj seriálu 2019 ITTF Junior Circuit Golden pokračuje v pátek soutěžemi družstev, do nichž zasáhnou i kadeti a kadetky. Co se nasazení týče, nejvýše nasazeným týmem budou české kadetky Helena Sommerová s Kateřinou Pisárovou, které jsou turnajovými pětkami. Junioři jsou devátí nasazení (mají však v základní skupině Čínu), juniorky šestnácté. Kadeti Štěpán Brhel s Vítem Kadlecem jsou rovněž turnajovými devítkami.

 

2019 ITTF Junior Circuit Golden, Croatia Junior & Cadet Open

Výsledky českých juniorů a juniorek

Dvouhra juniorů

2. kolo: Šimon BĚLÍK – Erik Huzsvar (Maď.) 4:3 (5,-4,10,-9,2,-5,4), Radek SKÁLA – Yang Zhi-Xing (Taiwan) 4:1 (-11,6,9,8,9), Chang Yu-An (Taiwan) – Tomáš MARTINKO 4:1 (8,8,-9,9,6), 3. kolo: Feng Yi-Hsin (Taiwan) – Šimon BĚLÍK 4:1 (6,-6,4,5,10), Quan Kaiyuan (Čína) – Radek SKÁLA 4:2 (-4,-9,8,6,3,4).

Dvouhra juniorek

2. kolo: Cheng Pu-Syuan (Taiwan) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:0 (3,10,7,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE