K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tamara Tomanová dál pokračuje v parádní jízdě na Czech Open


Původně náhradnice za Zdenu Blaškovou je jedinou českou zástupkyní v boji o postup ve dvouhře

Doslova jako senzaci označila svůj postup do posledního kola kvalifikace dvouhry žen na turnaji Czech Open česká hráčka Tamara Tomanová. Na turnaj byla pozvána až jako náhradnice za Zdenu Blaškovou, která se zotavuje po operaci kolene, dokonale však využila příznivý los a postoupila mezi 48 nejlepších hráček turnaje.

Ve třetím kole porazila úřadující juniorskou vicemistryni Evropy Italku Jamilu Laurentiovou. Tak je obecně mezi hráčkami známá svým nepříjemným potahem na bekhendu, ze kterého mají všechny soupeřky oprávněné obavy. Tamaru Tomanovou nevyjímaje. „Sháněla jsem informace od všech možných lidí. A každý mi říkal něco jiného. Junioři, kteří ji viděli hrát na letošním šampionátu v Ostravě, pak hlavně Zdena Blašková, ta s ní prohrála ve čtvrtfinále a samozřejmě jsem se bavila i s trenéry a koukla na video. Měla jsem z toho v hlavě docela guláš, ale naštěstí mi během hry vždycky nějaká rada probleskla hlavou. A to bylo moc důležité,“ přiblížila přípravu na těžký zápas.

Před jeho začátkem rozluštila i tajenku, s čím to vlastně Italka hraje. „Někdo říkal, že je tam sendvič, někdo odhadoval trávu, podle mne to je klasický anťák, jenže ona ho umí skvěle využít. Během prvního setu jsem si ale říkala, že to není zase tak špatné, jak jsem čekala. Tráva by asi pro můj styl hry byla horší. Důležitá byla hned první koncovka, která mi vyšla. Byl to ale až do samotného konce vyrovnaný zápas. Možná jsem mohla vyhrát 4:2, ale ono to klidně mohlo být i obráceně. To je teď ovšem úplně jedno, podařilo se mi postoupit, je to rozhodně víc, než jsem před turnajem čekala. Asi vůbec moje maximum na mezinárodních turnajích,“ dodala spokojeně. V závěrečném souboji o postup změří síly s devatenáctiletou Japonkou Hinou Hayatovou, která je 34. hráčkou světového žebříčku.

Další dvě české reprezentantky už tak spokojené být nemohly. Dana Čechová bojovala s ruskou obranářkou Polinou Michajlovovou o každý míček. Když vyhrála koncovku čtvrtého setu, srovnala na 2:2. Pak už ale dotáhla ruská hráčka zápas do vítězného konce. Nikita Petrovová byla v souboji se Zeng Jian ze Singapuru v roli outsiderky. Soupeřku dokonale zaskočila a vyhrála první set, jenže pak Asiatka ukázala svoji kvalitu a s trochou štěstí v koncovkách dvou setů zápas bez větších problémů vyhrála.

Postoupit se nepodařilo ani dvěma českým zástupcům ve dvouhře mužů. Lubomír Jančařík změřil síly s loňským finalistou Czech Open a aktuálně 24. hráčem světa Marcosem Freitasem. Prohrál sice 0:4, ovšem ve všech setech se rozhodovalo v koncovkách. Los českého reprezentanta nešetřil a opět potvrdil, jak těžké je na turnajích světového okruhu projít do hlavní soutěže. Tomáš Tregler měl papírově přece jen lehčího soupeře. Proti Rakušanu Andreasi Levenkovi vybojoval dramatickou koncovku prvního setu, kdy proměnil až pátý setbol. Levenko ovšem od začátku hrál na hranici absolutního rizika, český reprezentant se naopak těžko dostával do tempa a nakonec prohrál.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 3. kolo: Andreas Levenko (Rak.) – Tomáš TREGLER 4:1 (-12,4,7,8,11), Marcos Freitas (Portug.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:0 (8,12,10,9),

Dvouhra žen, 3. kolo: Tamara TOMANOVÁ – Jamila Laurentiová (It.) 4:3 (9,-8,3,-4,6,-8,9), Polina Michajlovová (Rus.) – Dana ČECHOVÁ 4:2 (-9,8,9,-10,8,5), Zeng Jian (Sing.) – Nikita PETROVOVÁ 4:1 (-9,3,9,9,2).

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: Gustavo Tsuboi, Bruna Takahashiová (Braz.) – Tomáš TREGLER, Dana ČECHOVÁ 3:2 (6,5,-10,-7,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE