K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Teplota v Kuala Lumpuru stoupá


Čeští reprezentanti si poprvé vyzkoušeli Stadium Malawati

Účastníci mistrovství světa družstev ve stolním tenisu, které v neděli začne v Kuala Lumpuru, se již v dějišti šampionátu pilně připravují na úvodní boje v základnách skupinách. Čeští reprezentanti nejsou výjimkou. Oba české reprezentační kolektivy si dnes poprvé vyzkoušely prostory Stadium Malawati, na svěřence trenéra Jindřich Panského čeká další trénink ještě dnes večer.

Ciňanky_pred_treninkem

V hlavní hale Stadium Malawati se již trénuje, ale zároveň se ještě dokončují poslední úpravy „kurtů“

“První trénink proběhl bez problémů a nakonec z toho byly dvě hodiny (trénink začal dříve). První dojmy z haly jsou dost nepříjemně. Foukala tam klimatizace, takže nejen že bylo trochu chladno, ale mělo to vliv i na let míčku. Tak uvidíme, jak to bude v první soutěžní den. Halu ještě organizátoři chystají a je to vidět na každém kroku,“ popsal dojmy z prvního tréninku kouč českých stolních tenistek Pavel Krpec.

Trenink_holky_2

Renáta Štrbíková a Iveta Vacenovská při dnešním tréninku v hlavní hale Stadium Malawati

Kromě přípravy na nadcházející boje na MS si čeští reprezentanti musejí navyknout na odlišné klimatické podmínky i časový posun, který zejména Evropany v prvních dnech pobytu dost trápí. Snaží si upravit i denní režim… “Každý se snaží přes den nespat, aby pak mohl spát v noci. Časový posun je znát a dnes ráno se těžce vstávalo. Zítra to bude ještě horší. Holky mají trénink už v 9:30 hodin, takže z hotelu musíme vyjet busem o půl deváté. Naštěstí je hala opravdu blízko cca 10-15 minut busem z hotelu,“ pokračuje Pavel Krpec a dodává. „Jinak odpoledne holky vyráží do města se projít a trochu si to tady prohlídnout. Počasí je hodně teplé, dnešní teploty vyšplhaly až na 36 stupňů Celsia.“

Cina_muzi

Největší pozoronost dnes pochopitelně poutal trénink čínských mistrů světa

V sobotu mají oba české reprezentační celky v plánu dva tréninky, první dopoledne, druhý odpoledne (ženy od 15:30 hodin, muži od sedmnácti hodin). A neděli již na MS ve stolním tenisu v Kuala Lumpuru vypuknou první boje.

Oficiální webové stránky mistrovství světa družstev 2016 ve stolním tenisu najdete zde: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2587&category=WTTC