K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Titul v polské Superlize získal Vráblíkův Dekorglass


Ve finále zdolal Širučkův Dartom Bogoria 3:1

Po dvou druhých místech Dekorglass Dzialdowo konečně získal svůj historicky první ligový titul. Oplatil Dartomu finálovou porážku z roku 2019. Stejně jako před dvěma roky se proti sobě ve finále postavili dva Češi. Tehdy odcházel s trofejí Širuček, letos slaví Vráblík, který si tak osladil poslední sezonu v klubu.

A právě on získal pro svůj tým veledůležitý bod, který poslal Dekorglass do vedení 2:1. V pěti setech přehrál o 24 let mladšího Miloše Redzimského. Bylo to jako na houpačce, ale v závěru rozhodly zkušenosti a Vráblíkovo mimořádně účinné bekhendové podání. Hlavně v posledním setu na něm nebyla znát nervozita, která jeho protivníka naopak trochu svazovala.

Další dva body přidal nejlepší polský hráč Jakub Dyjas. Nejprve v zápase jedniček překonal Pavla Širučka. Po prohraném setu Dyjas zlepšil příjem, začal se více dostávat do forhendu a skóre srovnal. Rozhodl třetí set. V něm sice Širuček odvrátil šest setbolů, ale na sedmý už nestačil. Od toho momentu měl jeho protivník navrch a úvodní bod putoval do Dekorglassu.

Svůj druhý a vítězný bod přidal polský reprezentant po souboji s řeckým obranářem Panagiotisem Gionisem. Celý rozhodující set tahal za kratší konec a za stavu 8:4 pro Gionise to s Dekorglassem vypadalo špatně. Řekovi totiž navíc přálo štěstí a četná prasátka Dyjase psychicky rozkládala. Pak se ale Polák zkoncentroval a ve strhující koncovce dokonal obrat na 11:9. Emoce propukly naplno a první k hrdinovi Dyjasovi přiběhl dojatý Jiří Vráblík, který tak angažmá v Dekorglassu korunoval ligovým titulem, po kterém tak toužil.

„Šéf i všichni okolo klubu by už konečně chtěli vyhrát pro naše fanoušky ten titul. Doufám, že to tu další sezonu vyjde,“ řekl před rokem v podcastu Koncovka. A konečně mu to vyšlo. Na třetí pokus, ale přece. K vítězství v Poháru ETTU tak přidává další cennou trofej a pravděpodobně tu poslední v dresu Dekorglassu. Od příští sezony se na bývalého českého reprezentanta totiž mohou těšit v pražském El Niňu.

Adam Procházka

 

Polská Superliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledek finále

Dekorglass Dzialdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Jakub Dyjas – Pavel Širuček 3:1 (-8,8,14,8), Andrej Gacina – Panagiotis Gionis 2:3 (9,-6,-5,3,-5), Jiří Vráblík – Milosz Redzimski 3:2 (11,-6,2,-9,7), Jakub Dyjas – Panagiotis Gionis 2:1 (-8,6,9)

Kompletní informace o Superlize mužů najdete ZDE