K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tituly obhájili Pavel Širuček a Hana Matelová


Oba šampioni se na zlato pořádně nadřeli, oba vyhráli svá finále 4:2 a oba byli moc spokojeni

Staronovými mistry republiky ve dvouhře se na šampionátu v Teplicích stali Pavel Širuček a Hana Matelová. Oba tak navázali na triumfy z minulého roku v Praze.

Pavel Širuček po semifinálové výhře nad Tomášem Konečným nastoupil ve finále proti stejnému soupeři, jako vloni. A byla to opět vyrovnaná bitva. Lubomír Jančařík dlouho držel se spoluhráčem z reprezentace krok, jenže v rozhodujících chvílích měl více štěstí i sil Širuček. „Nechtěl jsem vůbec přemýšlet o tom, že obhajuji titul. To je příliš svazující. Chtěl jsem hrát svoji hru, a přestože tam občas byly výpadky koncentrace, turnajem jsem prošel docela v pohodě. Ve finále rozhodovaly maličkosti. Luboš byl ve velmi dobré formě a byl v určitých fázích lepším hráčem. Ale nevyužil vedení ve druhém setu, já jsem zvládl lépe i koncovku pátého setu, což bylo asi rozhodující. Měl jsem tam taky velké štěstí, kdy jsem hranou pálky zahrál míček na kraj stolu. Mám obrovskou radost z toho, že se mi opět podařilo turnaj vyhrát,“ popsal průběh finálového duelu.

Ve finále dvouhry žen proti sobě nastoupily Renáta Štrbíková a Hana Matelová. Česká jednička se podobně jako v semifinále se Zdenou Blaškovou musela ještě do poloviny zápasu o vítězství strachovat. Zkušená Renáta Štrbíková hrála uvolněně a za stavu 2:2 na sety vedla 9:6. Koncovku však lépe zvládla její soupeřka. „Byl to určitě klíčový moment celého finále. I v semifinále jsem za stavu 2:2 prohrávala a dokonce odvracela setboly. Teď to bylo podobné. Jsem moc ráda, že jsem oba zápasy zvládla, protože jsem moc toužila po tom vybojovat třetí titul v řadě za sebou,“ řekla Hana Matelová po slavnostním vyhlášení se zlatou medailí na krku.

Přiznala, že se na celém turnaji cítila trochu pod tlakem a jediný zápas, kdy byla opravdu uvolněná, bylo finále čtyřhry. „V pátek na mne padla taková nostalgie, když jsem si uvědomila, že právě v Teplicích jsem v roce 2013 vybojovala svůj první titul. Možná proto jsem byla tak svázaná a nehrála jsem úplně v klidu. Teď si na chvíli od stolního tenisu odpočinu a za pár týdnů mě čekají turnaje ve Španělsku a Kataru. To budu už směřovat svoji formu směrem k mistrovství světa,“ dodala.

V deblových soutěží vyhrály ve finále favorizované páry. Ve čtyřhře žen Hana Matelová s Kateřinou Tomanovskou, ve stejné soutěži mužů pak potvrdili Pavel Širuček s Tomášem Polanským, že se jim spolu opravdu hraje dobře. Trojnásobné mistry republiky Tomáše Treglera s Tomášem Konečným porazili 3:0.

Ve smíšené čtyřhře se z titulu radoval nově složený pár Martin Koblížek s Renátou Štrbíkovou. Ve finále si poradili s Patrikem Klosem a Tamarou Tomanovou a měli pochopitelně velmi dobrou náladu. „Hráli jsme společně vůbec poprvé, ale vsadili jsme na zkušenost. Trvalo nám dva sety, než jsme se sehráli, v prvním zápase jsme prohrávali 0:2 a 7:9. Od té doby jsme neztratili ani set,“ pochvalovala si spolupráci Renáta Štrbíková. Martin Koblížek její slova doplnil: „S Renátou se hrálo skvěle. Má styl hodně podobný mužům, takže dokáže udržet míček ve hře a pak taky tvrdě zakončil. Byla to skvělá spolupráce.“

 

Mistrovství České republiky jednotlivců, Teplice

Dvouhra mužů, finále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen) 4:2 (7,13,-7,-5,11,9).

Dvouhra žen, finále: Hana MATELOVÁ (ASRTT Etival) -Renata ŠTRBÍKOVÁ (Corte Maggiore) 4:2 (8,-10,-6,6,9,4).

Čtyřhra mužů, finále: Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbrücken TT), Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Tomáš KONEČNÝ (PKS KOLPING FRAC Jarosław), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) 3:0 (6,6,6).

Čtyřhra žen, finále: Hana MATELOVÁ (ASRTT Etival), Kateřina TOMANOVSKÁ (TuS Fürstenfeldbruck) – Karin ADÁMKOVÁ (MSK Gumotex Břeclav), Aneta KUČEROVÁ (SK Dobré) 3:0 (8,7,10).

Smíšená čtyřhra, finále: Martin KOBLÍŽEK (DTJ Hradec Králové), Renáta ŠTRBÍKOVÁ (Corte Maggiore) – Patrik KLOS (SV Union Velbert), Tamara TOMANOVÁ (CDU Sport – Stolní tenis Ostrava) 3:0 (9,2,9).

 Kompletní výsledky z mistrovství republiky najdete ZDE