K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tomanovská ve dvouhře postoupila, Mynářová jde do předkola


Karolína Mynářová po zlepšeném výkonu porazila Řekyni Papadimitriuovou

Tři české reprezentantky čekaly v dopoledním programu druhého hracího dne mistrovství Evropy ve Varšavě závěrečné boje o postup ze základních skupin dvouhry žen. První místo a přímý postup vybojovala Kateřina Tomanovská, která navázala na vynikající výkony z úvodu turnaje. Porazila bez větších problémů Lotyšku Baibu Bogdanovou 3:0 a může se těšit na večerní los prvního kola hlavní soutěže.

Radost měla také Karolína Mynářová, když po výhře nad řeckou reprezentantkou Malamatenií Papadimitriuovou 3:1 obsadila ve skupině druhé místo a bude hrát předkolo hlavní soutěže. Ztratila sice úvodní set, ale hru postupně zlepšila a celkově byla lepší hráčkou. Po zápase si pořádně oddychla. „Myslela jsem po včerejším výkonu, že moje účinkování ve dvouhře bude velmi krátké. Ten první zápas byla hrůza, měla jsem problém se servisem a vůbec jsem se nemohla dostat do hry. Teď to bylo úplně jiné. Je fakt, že Řekyně byla o něco slabší soupeřkou, ale stejně si myslím, že to bylo hlavně mým výkonem. Byla jsem trpělivější, což se projevilo na celkové hře. Mám obrovskou radost, že se ještě mohu poprat o postup do hlavní soutěže.“ Mynářovou v podvečer čeká poslední překážka na cestě do hlavní soutěže a tou bude chorvatská juniorka Hana Arapovičová.

Třetí česká hráčka v kvalifikaci skončila na nepostupovém třetím místě. Zdena Blašková hrála opět příliš nervózně a s Dánkou Rebekkou Carlsenovou prohrála 0:3. Na turnaji tak už pokračuje pouze ve čtyřhře s Karolínou Mynářovou.

 

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen

Skupina 2: Rebekka Carlsenová (Dán.) – Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (4,6,7).

Skupina 8: Karolína MYNÁŘOVÁ – Malamatenia Papadimitriuová (Řec.) 3:1 (-8,5,7,6).

Skupina 20: Kateřina TOMANOVSKÁ – Baiba Bogdanová (Lot.) 3:0 (5,4,5).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE