K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tomáš Konečný vítězem ankety Stolní tenista roku 2016


Český reprezentant má za sebou úspěšný rok a plánuje útok na padesátku světového žebříčku

V rámci finálového dne mistrovství republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí byly vyhlášeny výsledky ankety Stolní tenista roku 2016. Absolutním vítězem v kategorii hráč roku se stal Tomáš Konečný, kategorii talent roku vyhrál Tomáš Polanský, trenérem roku byl zvolen Josef Braun a družstvem roku junioři ČR. Cenu Fair play od komise rozhodčích ČAST získal David Šálený z pražské Kotlářky a nejsympatičtějším hráčem podle hlasování fanoušků se stal Jan Červenka z divizního TJ Jičín.

O pořadí čtyř tradičních kategorií rozhodovali extraligoví a reprezentační trenéři, jimž nominaci připravili svým hlasováním fanoušci stolního tenisu. Vítěz nejprestižnější kategorie Hráč roku sice na mistrovství republiky kvůli zdravotním komplikacím nestartoval, přesto na slavnostní předávání cen dorazil. A z ceny měl Tomáš Konečný pochopitelně velikou radost. „Ankety jsou součástí nejen sportovního života. A jako každé vítězství, určitě potěší i tohle ocenění. Rok 2016 byl z mého pohledu opravdu úspěšný. Konec sezony 2015/2016, i začátek sezony 2016/2017. Měl jsem své cíle, za kterými jsem šel. Ten největší, start na olympiádě v Riu, se mi splnit nepodařilo, snažil jsem se ale jít dál. A přišel krásný bonus v podobě vítězství na turnaji ITTF World Tour v Bulharsku.“

Tomáš Konečný nevyhrál pouze prestižní turnaj světového okruhu. Zvítězil také na domácím šampionátu v Jablonci nad Nisou a byl jedním z pilířů družstva mužů na mistrovství světa v Kuala Lumpur. „Když nad tím tak přemýšlím, turnaj v Bulharsku už byl začátek nové sezony, ve které mám také své cíle. Pomalu ale jistě stoupám světovým žebříčkem a mým cílem je atakovat elitní padesátku. Jistě, ne vše se mi v sezoně vydařilo, například mistrovství Evropy v Maďarsku vloni na podzim nevyšlo, ale před námi jsou další akce a já cítím, že jsem na správné cestě,“ dodal český reprezentant, který je aktuálně ve světovém rankingu na 63. místě.

 

Anketa Stolní tenista roku 2016

Vítězové jednotlivých kategorií

Hráč roku: Tomáš KONEČNÝ (3S Polonia Bytom)

Talent roku: Tomáš POLANSKÝ (1. FC Saarbücken TT)

Trenér roku: Josef BRAUN

Družstvo roku: Junioři České republiky

Cena Fair play (uděluje Komise rozhodčích ČAST): David Šálený (SK DDM Kotlářka Praha)

Nejsympatičtější hráč roku (cena fanoušků): Jan Červenka (TJ Jičín)