K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tomáš Martinko skvěle rozehrál kvalifikaci v Koratu


Český junior neztratil ve dvou zápasech na juniorském MS ani jeden set

Vynikajícím způsobem vstoupil do bojů o postup do hlavní soutěže na mistrovství světa juniorů Tomáš Martinko. Český reprezentant v thajském Koratu porazil papírově slabší soupeře z Nigérie a Peru shodně 4:0 a vytvořil si ideální výchozí pozici pro rozhodující souboj.

Ten ho čeká v pátek a jeho soupeřem bude Novozélanďan Nathan Xu, který už ale na turnaji prohrál s Peruáncem Felipe Buffooem. Na vítězství ve skupině tak bude Martinkovi stačit pravděpodobně vyhrát jeden set, ale na to samozřejmě spoléhat nemůže. Je každopádně jen krůček od postupu mezi dvaatřicet nejlepších hráčů ve dvouhře.

Ve dvouhře juniorek už to tolik veselé nebylo. Gabriela Štěpánová prohrála obě své dvouhry, Linda Záděrová jednu a obě už jsou bez šance na postup. Určitou naději naopak stále má Klára Hrabicová, když senzačně porazila Francouzku Isu Cokovou. Pak sice podlehla po sedmisetové bitvě Švédce Edwinssonové, ovšem pokud v posledním zápase skupiny vyhraje nad Rui Xuan Goi ze Singapuru, má ještě šanci postoupit.

Na program šestého hrací dne šampionátu se zcela jistě netrpělivě těší Gabriela Štěpánová. Čeká ji totiž osmifinálový zápas ve smíšené čtyřhře. Společně se Slovákem Filipem Delinčákem vyzvou japonský pár Hiroto Shinozuka a Kyoka Idesawaová. Budou pokračovat také soutěže ve čtyřhře juniorů a juniorek. V nich už vypadly Gabriela Štěpánová s Klárou Hrabicovou, když prohrály v prvním kole se soupeřkami z Thajska.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, kvalifikace

Skupina 14: Tomáš MARTINKO – Taiwo Mati (Nigérie) 4:0 (8,9,10,5), Tomáš MARTINKO – Felipe Buffoo (Peru) 4:0 (7,11,8,8).

Dvouhra juniorek, kvalifikace

Skupina 5: Klára HRABICOVÁ – Isa Coková (Fr.) 4:3 (-9,-9,6,-4,10,10,12), Jennie Edwinssonová (Šv.) – Klára HRABICOVÁ 4:3 (-9,3,6,-8,5,-5,7).

Skupina 6: Aleksandra Michalaková (Pol.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (11,-7,7,4,9), Linda ZÁDĚROVÁ – Joyce Xu (Kan.) 4:3 (6,7,-5,6,-5,-3,10).

Skupina 9: Sophia Kleeová (Něm.) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:1 (5,-10,6,4,4), Manushree Patilová (Ind.) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 4:0 (10,7,6,7).

Čtyřhra juniorek, 1. kolo: Pakawan Karthangová, Thapanee Phommaová (Thajsko) – Klára HRABICOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:2 (9,-10,8,-8,7).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE