K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tomáš Martinko ve Varaždinu bojuje na dvou frontách


Český junior je v osmifinále singlu a se Šimonem Bělíkem ve čtvrtfinále deblu
Foto: ettu.org

První část letošního evropského mládežnického šampionátu vrcholí. Junioři a juniorky vstoupili do závěrečných kol bojů o medaile v soutěžích jednotlivců. A ve hře zůstávají ještě tři české naděje.

Tomáš Martinko výhrou nad Ukrajincem Andrejem Grebenjukem postoupil do osmifinále dvouhry. Společně se Šimonem Bělíkem navíc bude hrát i čtvrtfinále čtyřhry. Na turnaji pokračuje také Linda Záděrová společně s Chorvatkou Hanou Arapovičovou. Sehraná dvojice je rovněž ve čtvrtfinále.

Česká juniorská jednička mezi chlapci Tomáš Martinko se jako jediný dokázal přehoupnout přes nástrahy 3. kola. Ukrajinskému soupeři nepovolil ani jeden set. „Nebylo to tak snadné, jak by se mohlo zdát. Byl jsem dost nervózní, i když jsem třeba vedl 2:0. Ve třetím setu jsem si vzal raději i oddechový čas. Bylo dobře, že jsem vyhrál 4:0, další set už by byl dost na hlavu,“ řekl k postupu přes Andreje Grabenjuka. V dalším kole čeká Tomáš Martinka Francouz Alexis Lebrun.

Ve čtyřhře se Šimonem Bělíkem měli v dopoledním programu přece jen lehčí úlohu. Slováky Adama Klajbera s Filipem Delinčákem porazili 3:0. „Obrovskou výhodou bylo, že jsme s nimi v Havířově trénovali a hráli i jeden tréninkový zápas před odjezdem do Chorvatska. Tehdy jsme je porazili, což bylo pro naše sebevědomí určitě hodně důležité,“ dodal. Ve čtvrtfinále deblu čeká česká pár silná dvojice Chorvat Ivor Ban s Maďarem Csabou Andrasem.

Ve čtyřhře juniorek budou Linda Záděrová s Chorvatkou Hanou Arapovičovou o medaili bojovat proti maďarské dvojici Anna Volenticsová, Irisz Laskaiová.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, 3. kolo: Kay Stumper (Něm.) – Šimon BĚLÍK 4:0 (5,8,2,9), Maciej Kubik (Pol.) – Radek SKÁLA 4:0 (8,9,1,2), Samuel Kulczycki (Pol.) – Ondřej KVĚTON 4:1 (-8,9,7,5,7), Adam Klaber (Sloven.) – František ONDERKA 4:1 (5,-6,12,6,8), Tomáš MARTINKO – Andrej Grebenjuk (Ukr.) 4:0 (8,7,10,12).

Dvouhra juniorek, 3. kolo: Rebecca Muskantorová (Švéd.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (6,5,-10,10,8), Luciana Mitrofanová (Rum.) – Klára HRABICOVÁ 4:1 (4,7,0,-4,4).

Čtyřhra juniorů, osmifinále: Alexis Kouraichi, Benjamin Fruchart (Fr.) – Tal Israeli (Izr.), Ondřej KVĚTON 3:0 (7,5,11), Tomáš MARTINKO, Šimon BĚLÍK – Adam Klajber, Filip Delinčák (Sloven.) 3:0 (5,5,7).

Čtyřhra juniorek, osmifinále: Linda ZÁDĚROVÁ, Hana Arapovičová (Chorv.) – Rebecca Muskantorová, Matilda Hanssonová (Švéd.) 3:0 (5,5,9), Anna Brzyska, Zuzanna Wielgosová (Pol.) – Helena SOMMEROVÁ, Anna KLEMPEREROVÁ 3:1 (9,-10,9,2).

Kompletní výsledky najdete ZDE