K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Trenérsko-metodická komise pravidelně vydává Domácí kondiční trénink


Reprezentanti ukazují, jak se dá posilovat i doma

Jistě jste si všimli, že se v poslední době objevují videa s kondičním tréninkem, na kterých se postupně představují reprezentanti a ukazují, jak se dá doma udržovat správná kondice. Tento nápad vznikl po dohodě členů trenérsko-metodické komise Martina Merkera a Romana Čecha, navíc se ve stejný den s podobným nápadem ozval i Tomáš Polanský. Tak vnikl první díl jednoduchých videí metodického webu ČAST.

Videa jsou určena zejména pro mladé stolní tenisty. Mají za cíl zpestřit čas, kdy nemohou hrát stolní tenis nebo sportovat tak, jak jsou běžně zvyklí. Tematicky jde o kondiční cvičení doplněné většinou o práci s pálkou a míčkem. Videa jsou vytvořena tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici a každé je zaměřeno na určitou část těla.

Nejčastěji bude hlavní postavou jednotlivých dílů Tomáš Polanský, ale podpořit sportování dětí v současné složité době se rozhodli i další špičkoví hráči (Dana Čechová, Stanislav Kučera, účast přislíbila Hana Matelová). Do budoucna se uvažuje také o zapojení mladších hráčů a hráček.

Náročnost cviků je nastavena na úrovni středně zdatného juniora. Mladší sportovci si mohou porovnat svou aktuální zdatnost s kondicí reprezentantů, což je výzva. Součástí videa jsou informace o dávkování zatížení a uzlové body správného provedení. Na metodickém webu je k videu další doplňující komentář.

Prozatím se počítá s natočením 10 dílů, ale vše se bude odvíjet od situace s ohledem na onemocnění COVID-19.

Tým, který se na projektu podílí:

Marta Novotná – garant projektu
Roman Čech, Martin Merker – realizace projektu
Stanislav Kučera – technické zpracování videí

Již zveřejněné díly:

1. díl – Kondiční trénink s Tomášem Polanským – Tabata

2. díl – Kondiční trénink s Danou Čechovou – Posilování středu těla (CORE)

3. díl – Kondiční trénink se Stanislavem Kučerou – Posilování dolních končetin

4. díl – Kondiční trénink s Tomášem Polanským – CORE, rotace trupu

Související novinky

Všechny novinky