K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp HBO v Bystřici nad Pernštejnem


Uprostřed prázdnin se na týdenním kempu představilo 24 žáků a žákyň

Ve dnech 1. – 7. srpna 2020 se v Bystřici nad Pernštejnem uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky, kterého se zúčastnilo 24 žáků a žákyň ročníků 2007 – 2010. Pestrý a náročný tréninkový program probíhal pod vedením trenérů ČAST Radka Košťála, Martina Merkera, Martina Bajgera, Martina Linerta, Martiny Hurníkové a kondičního trenéra Miroslava Trajhana. S trenérským zajištěním nám pomohla v rámci studia trenérské licence A Iveta Vacenovská. Se zajištěním kempu vypomohli trenéři oddílů talentované mládeže Jan Volhejn a Štefan Čopian. V průběhu kempu nás navštívili předsedkyně Komise mládeže Hana Valentová, trenér reprezentačního družstva mužů Josef Plachý a trenér reprezentačního družstva kadetů Bohumil Vožický.

Účastníci:

Oliver Balvar (SKST Havířov)

Jaroslav Grabovský (SKST Hodonín)

Štěpán Holub (HB Ostrov)

Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)

Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem)

Jindřich Morávek (TJ Jiskra Strážnice)

Radim Nechyba (KST Apollo Ústí nad Labem)

Martin Slaný (SKST Havířov)

David Sochor (AC Sparta Praha)

Jan ŠKALDA (SK Dobré)

Martin Vaigl (SKST Vlašim)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Iva Gallerachová (TJ Sokol Bor)

Anna Holejšovská (SKST Vlašim)

Simona Holubová (SKST Hodonín)

Hanka Kodetová (TJ Slavoj Praha)

Tereza Kovaříčková (SK Dobré)

Elena Kuchařová (SK Dobré)

Eliška Novotná (SKST Hodonín)

Veronika Poláková (SKST Vlašim)

Andrea Slámová (TSM Kladno)

Magdaléna Ščibrániová (SKST Havířov)

Vendula Šichanová (SK Dobré)

Anežka Truněčková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Kempu se aktivně zúčastnilo několik osobních a klubových trenérů a rodičů jednotlivých hráčů. Konkrétně Marek Čihák, Monika Hanušová a Břetislav Steiber. Ke zkvalitnění tréninků přispívala samozřejmě pravidelná spoluúčast sparingpartnerů. Poděkování zaslouží Lucie Juchelková (TJ Sokol Vsetín), Diana Grimmerová, Michal Macurák, Matěj Mazůrek, Vojtěch Slaný a Filip Tichavský (všichni SKST Havířov). Se zajištěním zdravotní péče nám vypomohla Soňa Kolbábková.

Program tréninků byl zaměřen v kategorii chlapců vzhledem k přípravnému období na tréninkové objemy a na zdokonalování úderové techniky, dále na podání a příjem podání. U děvčat byl trénink zaměřen na zdokonalování úderové techniky základních úderů formou jednoduchých cvičení s důrazem na techniku úderů, pohyb v hracím prostoru a přesnost umisťování míčů, dále na podání, příjem podání a další návaznost úderů.

Na zásobnících, které byly každodenní součástí programu, jsme náplň přizpůsobovali individuálním potřebám hráčů a hráček. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností s využitím kloboučků, překážek a dalších pomůcek, dále na správný postoj a pohyb při stolním tenisu, a to formou různých cvičení a pohybových her.

Pravidelně jsme se věnovali stínování. Ve středu odpoledne si dívky vyzkoušely hodinu aerobiku pod vedením místní cvičitelky. První část odpoledního programu byla pravidelně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou. Ve večerní části programu jsme se věnovali nácviku podání a příjmu podání, nácviku nahazování zásobníku a pravidelně jsme využívali možnosti místního bazénu.

Ve středu večer jsme sehráli tradiční utkání chlapců proti dívkám, ve kterém zvítězili chlapci 98 : 22. V sobotu večer proběhla schůzka trenérů projektu HBO s předsedkyní KM ČAST Hanou Valentovou. V neděli večer proběhla přednáška reprezentačního trenéra mužů Josefa Plachého pro zúčastněné trenéry na téma Moderní trendy. Poslední večer byl pro účastníky kempu připraven již tradiční společenský program (bowling, kuželky). Na závěr kempu byl sehrán závěrečný turnaj po jednotlivých kategoriích, ve kterém zvítězili Štěpán Holub, Vendula Šichanová a Vojtěch Slaný.

Na úplný závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům, personálu Areálu sportu a Sporthotelu v Bystřici nad Pernštejnem, s jejichž pomocí se nám opět podařilo zajistit vynikající podmínky pro náš tréninkový kemp v rámci projektu ČAST „Hledáme budoucí olympioniky“.

Další pokračování projektu: 4. – 6. září 2020 (tréninkový kemp, nejmladší žactvo: Havířov), 28. – 31. října 2020 (tréninkový kemp, mladší žactvo: Havířov), 11. – 13. prosince 2020 (tréninkový kemp, nejmladší žactvo).

Martin Linert