K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp HBO v Havířově


V rámci kempu trénovalo v Národním tréninkovém centru jedenáct žáků a žákyň

Ve dnech 4. – 6. září 2020 byl v prostorách Národního tréninkového centra v Havířově zahájen již 10. ročník projektu ČAST Hledáme budoucí olympioniky. Jubilejního 50. tréninkového kempu se zúčastnilo jedenáct žáků a žákyň ročníků 2010 – 2011 pod vedením trenérů Radka Košťála, Martina Pytlíka, Martina Merkera, Martina Bajgera a Martiny Hurníkové. Na účastníky kempu čekal opět pestrý a náročný tréninkový program.

Účastníci:

Adéla Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Dorota Ferbasová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Simona Holubová (SKST Hodonín)

Laura Maršíčková (SKST Vlašim)

Lucie Sýkorová (TJ Union Plzeň)

Lukáš Elicer (STC Slaný)

Tobiáš Fabián (TTC Frýdek-Místek)

Vojtěch Laštovka (KST Zlín)

Ondřej Morávek (TJ Jiskra Strážnice)

Oliver Olejník (SKST Baník Havířov)

Filip Račák (KST Zlín)

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři, případně jako asistenti při kondiční části tréninků. Konkrétně Pavla Elicerová, Jakub Klier a Zdeněk Morávek. Se zajištěním kondiční části tréninků vypomohl kondiční trenér Národního tréninkového centra Patrik Kaizar.

Program tréninků byl rozdělen podle jednotlivých skupin. Trénink chlapců byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky s důrazem na pohyb dolních končetin v herních kombinacích i na zásobnících. Dále pak nácviku podání a příjmu podání s důrazem na návaznost další hry. Trénink dívek byl zaměřen především na techniku základních úderů s důrazem na správné provedení při přenášení váhy a na pohyb v hracím prostoru, a to na zásobnících a v jednoduchých kombinacích se sparingpartnery.

Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností formou tradičních „komand“ a her. V rámci vlastní kondiční přípravy jsme se věnovali koordinačním cvičením a zpevňování těla formou stabilizačních cvičení pod vedením kondičního trenéra Patrika Kaizara a posilování dolních končetin, rozvoji rovnováhy a všeobecnému pohybovému rozvoji formou kruhového tréninku. Úvodní část sobotního odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou.

V pátek po obědě měli přítomní trenéři možnost seznámit se s mentorem Národního tréninkového centra Michalem Malinou. V rámci pátečního odpoledního programu sledovali účastníci kempu utkání Extraligy mužů mezi družstvy SKST Charvát Havířov a TJ Ostrava KST. Nastoupili v něm tři bývalí účastníci projektu Hledáme budoucí olympioniky Jan Valenta, Tomáš Martinko a František Onderka. V průběhu sobotního dopoledního tréninku měli také možnost sledovat na jednom z vedlejších stolů trénink na zásobníku nejlepší české hráčky v kategorii žen Hany Matelové pod vedením reprezentačního trenéra žen Petra Nedomy.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům a rodičům a zejména pak personálu Národního tréninkového centra, s jejichž pomocí se nám podařilo vytvořit vynikající podmínky pro náš tréninkový kemp v rámci projektu ČAST „Hledáme budoucí olympioniky“.

Další pokračování projektu: 28. – 31. října 2020 (tréninkový kemp, mladší žactvo – Havířov), 11. – 13. prosince 2020 (tréninkový kemp – nejmladší žactvo).

Martin Linert