K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp HBO v Havlíčkově Brodě


Během víkendu si v moderním centru zatrénovalo 16 žáků a žákyň

Ve dnech 29. – 31. srpna 2019 byl v prostorách moderního tréninkového centra HB Ostrov v Havlíčkově Brodě zahájen již 9. ročník projektu ČAST Hledáme budoucí olympioniky. Tréninkového kempu se zúčastnilo 16 žáků a žákyň ročníků 2009 – 2010 pod vedením trenérů Martina Pytlíka, Radka Košťála, Martina Bajgera, Martina Linerta, Petra Synka, Martina Merkera a Martiny Hurníkové. Na účastníky kempu čekal opět pestrý a náročný tréninkový program.

Účastníci:

Hanka Kodetová (TJ Slavoj Praha)

Tereza Kovaříčková (SK Dobré)

Elena Kuchařová (SK Dobré)

Sára Slavíková (TJ Sokol Děhylov)

Justýna Synková (TJ Sokol Děhylov)

Eliška Vožická (HB Ostrov)

Oliver Balvar (SKST Baník Havířov)

Jiří Bárta (ST EUROMASTER Kolín)

Radovan Březina (KST Zlín)

Lukáš Ekicer (STC Slaný)

Michal Horčica (TTC Libín Prachatice)

Jakub Janošec (SKST Baník Havířov)

Štěpán Kamarád (HB Ostrov)

Jan Kunc (HB Ostrov)

Lukáš Přikryl (KST Blansko)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři, případně jako asistenti při kondiční části tréninků. Konkrétně Adam Balvar, Pavla Elicerová, Rostislav Horčica, Pavel Papírník, Jiří Přikryl a Bohumil Vožický. Se zajištěním kondiční části tréninků vypomohl Martin Martiniak. V roli sparingpartnerů vypomohli Daniel Bárta (HB Ostrov), Radek Krčál (Slavoj Polná), Miloslav Mádr (HB Ostrov), Patricie Segetová (TJ Sokol Děhylov), Oldřich Stehlík (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) a Bára Straková (TJ Sokol Děhylov).

Program tréninků byl rozdělen podle jednotlivých skupin. Trénink chlapců byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky s důrazem na pohyb dolních končetin. Trénink dívek byl zaměřen především na pohyb v hracím prostoru a na techniku základních úderů s důrazem na správné provedení při přenášení váhy, a to na zásobnících a v jednoduchých kombinacích se sparingpartnery. Pravidelně jsme se též věnovali nácviku podání a příjmu podání. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností formou tradičních „komand“. V rámci vlastní kondiční přípravy jsme se věnovali posilování s vlastní vahou těla pod vedením kondičního trenéra Martina Martiniaka, zpevňování těla formou stabilizačních cvičení a posilování dolních končetin formou kruhového tréninku. Úvodní část odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou a Petrem Synkem. Večerní program byl věnován sledováním finálových zápasů a výkonů našich mladých reprezentantů z letošního ročníku turnaje Eurominichamps ve Francii.

Martin Linert