K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp HBO v Havlíčkově Brodu


Během víkendu se kempu zúčastnilo devět hráčů a hráček ročníků 2007 - 2009

Ve dnech 27. února – 1. března se v prostorách moderního tréninkového centra HB Ostrov Havlíčkův Brod v Havlíčkově Brodu uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky. Kempu se zúčastnilo devět žáků a žákyň ročníků 2007 – 2009 pod vedením trenérů Martina Bajgera, Martina Merkera, Martina Linerta a Martiny Hurníkové. Na účastníky kempu čekal opět pestrý a velmi náročný tréninkový program.

Účastníci:

Iva Gallerachová (TJ Sokol Bor)

Anna Holejšovská (SKST Vlašim)

Andrea Slámová (TSM Kladno)

Magdaléna Ščibrániová (SKST Baník Havířov)

Jaroslav Grabovský (TJ Jiskra Strážnice)

Štěpán Holub (HB Ostrov)

Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem)

Jindřich Morávek (TJ Jiskra Strážnice)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři. Trenéři František Kanta, Martin Martiniak, sparingpartneři Daniel Bárta, Filip Hejkal, Miloslav Mádr, Adam Sivera, Radek Skála, Filip Vondráček (všichni HB Ostrov), Oldřich Stehlík (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) a Kaito Yoshida (SKST Liberec)

Trénink chlapců i dívek byl zaměřen na pohyb v hracím prostoru a zapojení trupu při forhendovém topspinu, na nácvik podání a příjmu podání a jejich návaznosti na následné útočné pojetí hry, a to v jednoduchých herních kombinacích s využitím velkého počtu sparingpartnerů. Velká pozornost byla věnována technice jednotlivých úderů, k čemuž byl využíván zásobník míčků.

Kondiční část byla zaměřena v úvodní části dopoledních tréninkových jednotek na rozvoj rychlosti a koordinačních schopností s využitím kloboučků, překážek a dalších pomůcek, v rámci ranní rozcvičky a na úvod odpoledního tréninku jsme pravidelně zařazovali STP formou stínování. V rámci vlastní kondiční přípravy jsme se věnovali posilování s vlastní vahou těla a důkladnému protahování pod vedením kondičního trenéra Martina Martiniaka, zpevňování těla formou stabilizačních cvičení, balančním cvičením a posilování dolních končetin formou kruhového tréninku.

První část odpoledního programu byla pravidelně věnována společenským aktivitám s Martinou Hurníkovou. Večerní program byl věnován první den tréninku na zásobnících míčků, druhý večer jsme využili místní wellness a poslední večer byl věnován videoanalýze, a to po jednotlivých kategoriích. Závěrečný trénink bylo sehráno tradiční prestižní utkání družstev žáků proti žákyním (posíleným o domácího Jakuba Hitzgera), ve kterém zvítězili chlapci 47:28.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům a zejména pak panu Miroslavu Jinkovi a oddílu HB Ostrov Havlíčkův Brod, s jejichž pomocí se nám opět podařilo zajistit vynikající podmínky pro náš tréninkový kemp v rámci projektu ČAST „Hledáme budoucí olympioniky“.

Martin Linert