K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp projektu HBO v Bystřici nad Pernštejnem


Třicet tři žáků a žákyň si zpestřilo prázdniny a kvalitně si zatrénovalo

Ve dnech 3. – 9. srpna 2019 se v Bystřici nad Pernštejnem uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky, kterého se zúčastnilo 33 žáků a žákyň ročníků 2005 – 2009. Pestrý a náročný tréninkový program probíhal pod vedením trenérů ČAST Martina Pytlíka, Radka Košťála, Martina Bajgera, Martina Linerta a Martiny Hurníkové a kondičního trenéra Miroslava Trajhana.

Účastníci:

Oliver Balvar (SKST Baník Havířov)

Petr Hodina (TTC Libín Prachatice)

Štěpán Holub (HB Ostrov)

Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)

Karel Ledlička (KST Apollo Ústí nad Labem)

Matyáš Jinek (HB Ostrov)

Tomáš Kment (SKST Baník Havířov)

Adam Krček (STC Slaný)

Jindřich Morávek (TJ Jiskra Strážnice)

Radim Nechyba (KST Apollo Ústí nad Labem)

Martin Slaný (SKST Baník Havířov)

David Sochor (AC Sparta Praha)

Martin Šíp (SK Kotlářka)

Jan Škalda (SK Dobré)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem)

Bára Antošová (TJ Tatran Hostinné)

Iva Gallerachová (TJ Sokol Bor)

Anna Holejšová (SKST Vlašim)

Veronika Janů (TJ Jiskra Humpolec)

Karolína Jaroňová (AC Sparta Praha)

Lucie Juchelková (TJ Sokol Vsetín)

Veronika Poláková (SKST Vlašim)

Andrea Slámová (TSM Kladno)

Magdaléna Ščibrániová (SKST Baník Havířov)

Vendula Šichanová (SK Dobré)

Anežka Truněčková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Lucie Masopustová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Monika Pařízková (SKST Liberec)

Kateřina Pisárová (KST Rakovník)

Adéla Sazimová (SK Dobré)

Helena Sommerová (SK Kotlářka)

Adéla Zoubková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

 

Kempu se aktivně zúčastnilo několik osobních a klubových trenérů a rodičů jednotlivých hráčů: Marek Čihák, Monika Hanušová, František Kanta, Martin Merkel, Daniela Rozínková a Jana Zunová.

Ke zkvalitnění tréninků přispívala též pravidelná spoluúčast sparingpartnerů. Konkrétně: Diana Grimmerová (SKST Baník Havířov), Michal Macurák (SKST Baník Havířov), Jan Pisár (KST Rakovník), Daniela Růžičková (MK Řeznovice), Vojtěch Slaný (SKST Baník Havířov) a Filip Tichavský (TJ Frenštát pod Radhoštěm)

Program tréninků byl zaměřen v kategorii chlapců vzhledem k přípravnému období na tréninkové objemy a na zdokonalování úderové techniky, dále na podání a příjem podání. U mladších děvčat byl trénink zaměřen na zdokonalování úderové techniky základních úderů formou jednoduchých cvičení s důrazem na techniku úderů, pohyb v hracím prostoru a přesnost umisťování míčů, dále na podání, příjem podání a další návaznost úderů. Kadetky měly program kempu zaměřený především na kondiční přípravu, které věnovaly pravidelně celou odpolední část tréninku. V dopolední části měly nejprve společný program s mladšími žákyněmi a v druhé části trénovaly se sparingpartnery.

Na zásobnících, které byly každodenní součástí programu, jsme náplň přizpůsobovali individuálním potřebám hráčů a hráček. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností s využitím kloboučků, překážek a dalších pomůcek, dále na správný postoj a pohyb při stolním tenisu, a to formou různých cvičení a pohybových her. P

rvní část odpoledního programu byla pravidelně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou. Ve večerní části programu jsme se věnovali nácviku podání a příjmu podání a pravidelně jsme využívali možnosti místního bazénu. Ve čtvrtek odpoledne jsme sehráli tradiční utkání chlapců proti dívkám, ve kterém zvítězili chlapci 158 : 84. Poslední večer byl pro účastníky kempu připraven již tradiční společenský program (bowling, kuželky). Na závěr kempu byl sehrán závěrečný turnaj po jednotlivých kategoriích, ve kterém zvítězili David Sochor a Vendula Šichanová.

Další pokračování projektu v tomto kalendářním roce: 29. – 31.srpna 2019 (Tréninkový kemp – nejmladší žactvo – Havlíčkův Brod), 26. – 29.října 2019 (-Tréninkový kemp – mladší žactvo – Vlašim), 6. – 8.prosince 2019 (Tréninkový kemp – nejmladší žactvo – Vlašim)

Martin Linert