K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp projektu HBO v Ostravě


V průběhu víkendu čekal ve dvou halách tréninkový program pro patnáct mladých talentů

Ve dnech 8. – 10. prosince 2017 se v Ostravě v prostorách hal TTC Ostrava 2016 a TJ Ostrava uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky. Kempu se zúčastnilo 15 žáků a žákyň ročníků 2007 – 2008 pod vedením trenérů Pavla Steffka, Radka Košťála, Martina Linerta, Martiny Hurníkové a Ivety Vacenovské. Na účastníky kempu čekal opět pestrý a náročný tréninkový program.

Účastníci kempu:

Bára Antošová (TJ Tatran Hostinné)

Martina Hurníková (HB Ostrov Havlíčkův Brod)

Karolína Jaroňová (TTC Brandýs nad Labem)

Veronika Poláková (SKST Vlašim)

Magdaléna Ščibraniová (TJ Nový Jičín)

Vendula Šichanová (SK Dobré)

Anežka Trunečková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

Bohuslav Čermák (SKST Liberec)

Karel Jedlička (TTC Ústí nad Labem)

Adam Krček (STC Slaný)

Jindřich Morávek (TJ Jiskra Strážnice)

Jiří Řeháček (STC Slaný)

Jakub Sivák (TJ Tatran Hostinné)

Martin Slaný (Orel Paskov)

David Sochor (AC Sparta Praha)

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři: Karel Brožík, Dana Havránková, Martin Merkel, Pavel Ovčařík, Pavel Papírník, Břetislav Stieber, Petr Synek, Jan Šplíchal a rodiče: Radek Jaroň, Luboš Krejza, Šárka Krejzová, Zdeněk Morávek, Michal Polák, Radek Šichan. V roli sparingpartnerů vypomohli: Antonín Baroš, Karel Baroš (oba TJ Sokol Horní Bečva), Štěpán Brhel (SKST Hodonín), Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) Nela Hanáková, Daniel Košťál (oba SKST Baník Havířov), Dominika Koblovská, Patricie Segetová, Bára Straková, Kristýna Synková, Markéta Synková (všechny TJ Sokol Děhylov).

Kemp probíhal paralelně s kempem projektu ETTU Eurotalents Development Camp, který se uskutečnil v prostorách Akademie Petra Korbela v hale TTC Ostrava 2016 pod vedením Petra Korbela a Tomáše Demka. Tomu byl přizpůsoben i program našeho kempu. Naše nejmenší naděje tak mohly vidět v akci nejlepší evropské mládežníky ročníků 2003 – 2007, a to jak v průběhu tréninku, tak při závěrečném turnaji. Mezi účastníky kempu ETTU byli i čtyři čeští zástupci Linda Záděrová, Šimon Bělík, Helena Sommerová a Štěpán Brhel. Ke kvalitě tréninků výrazně přispěla účast velkého množství sparingpartnerů a aktivní účast trenérů, díky čemuž tréninky probíhaly ve velmi vysoké intenzitě. Velkým přínosem byla rovněž aktivní účast úspěšné reprezentantky Ivety Vacenovské.

Trénink chlapců byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky s důrazem na pohyb dolních končetin. Trénink dívek byl zaměřen na techniku základních úderů s důrazem na správné provedení při přenášení váhy a s důrazem na pohyb. Dále jsme se u děvčat zaměřili na příjem podání. Na zásobnících jsme pracovali na úderové technice s ohledem na individuální potřeby hráčů a hráček. Kondiční část byla věnována zpevňování těla formou stabilizačních cvičení a na posilování dolních končetin formou kruhového tréninku. Část sobotního odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Martinou Hurníkovou. Sobotní večerní program byl věnován videorozborům jednotlivých účastníků kempu a sledováním finálových z uplynulých ročníků turnaje Eurominichamps ve Francii. Večerní program byl pravidelně zakončen návštěvou hotelového bazénu s mořskou vodou. Večerní program pro trenéry a rodiče byl věnován diskusím o problematice současného stolního tenisu.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům a zejména pak Petru Bělíkovi a oddílu TTC Ostrava 2016 a Zbyňku Bajgerovi a oddílu TJ Ostrava KST, s jejichž pomocí se nám podařilo zajistit kvalitní podmínky pro náš tréninkový kemp v rámci projektu ČAST „Hledáme budoucí olympioniky“.

Projekt bude pokračovat dalšími kempy od března příštího roku. První se uskuteční ve dnech 1. – 4. března 2018 v Havlíčkově Brodu.

Martin Linert