K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tři česká zlata na satelitu v Ružomberku


V úvodním dějství třídílného seriálu se českým hráčům a hráčkám dařilo

Skvělým způsobem vstoupili mladí čeští hráči a hráčky do nové sezony. V úvodním turnaji třídílného seriálu Joola Satellite Tour v Ružomberku vybojovali tři zlata a k tomu přidali jedno stříbro a čtyři umístění na bronzovém stupínku.

V soutěžích jednotlivců zasáhlo do bojů přes tři sta talentů v kategoriích dorostu, staršího a mladšího žactva. Nechyběli reprezentanti pořádajícího Slovenska i České republiky (v obou případech se jednalo o hráče a hráčky širšího výběru), tradičně ovšem přijeli změřit síly členové německého střediska v Niedersachsenu, které vedl Jaroslav Kunz, družstvo Bayernu Mnichov a výpravy silných českých klubů.

Nejúspěšnější z nich byli členové Sokola PP Hradec Králové 2. Tereza Bártová vyhrála kategorii starších žaček, Tereza Jirásková obsadila v dorostenkách druhou příčku, Anna Klempererová třetí a ještě jeden bronz přidal i Matyáš Lebeda.

Východočeši nebyli jediní, kdo se mohl radovat z vítězství a zisku zlatého poháru. V kategorii starších žáků nedal svým soupeřům šanci účastník MEJ v Kluži Ondřej Květon z Jiskry Domažlice. Ve finále sice ztratil jeden set, ale jinak to byla suverénní jízda za vítězstvím. A třetí zlato si na svoje konto připsala v soutěži dorostenek Tereza Pytlíková, reprezentující Českou republiku. Ta ve finále porazila Terezu Jiráskovou.

Na medaile dosáhly i dvě hráčky Havířova, které pod hlavičkou reprezentačního výběru nebyly daleko ani od postupu do finále. Nela Hanáková prohrála v semifinále se Slovenkou Emou Činčurovou 2:3, stejně jako v kategorii mladších žákyň Magdaléna Ščibrániová s Anetou Wallenfelsovou.

Turnaj pokračuje druhý den soutěžemi družstev, pak se většina účastníků přesune do Havířova, kde se ve dnech 15. a 16. srpna uskuteční druhý díl seriálu.

 

Joola Satellite Tour 2018, Ružomberok

logo_satellite tour

Finálové výsledky jednotlivců

Dorostenci, semifinále: Tobiáš Pindura (Ružomberok) – Samuel Fečo (Vranov) 3:1, Martin Kysel – Dalibor Diko (oba Tvrdošín) 3:1. Finále: Tobiáš Pindura – Martin Kysel 3:2.

Dorostenky, semifinále: Tereza PYTLÍKOVÁ (Česká republika) – Anna KLEMPEREROVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0, Tereza JIRÁSKOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Finja Hastensová (Niedersachsen) 3:1. Finále: Tereza PYTLÍKOVÁ – Tereza JIRÁSKOVÁ 3:0.

Starší žáci, semifinále: Roman France (Nové Zámky) – Samuel Šutiak (Topolčany) 3:0, Ondřej KVĚTON (TJ Jiskra Domažlice) – Matyáš LEBEDA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0. Finále: Ondřej KVĚTON – Roman France 3:1.

Starší žákyně, semifinále: Ema Činčurová (Slovensko) – Nela HANÁKOVÁ (Česká republika) 3:2, Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Sofia Stefanská (Niedersachsen) 3:0. Finále: Tereza BÁRTOVÁ – Ema Činčurová 3:0.

Mladší žáci, semifinále: Pavol Bilka (TTC Záhorská) – Nikon Shottov (Bělorusko) 3:2, Kristián Uherík (Topolčany) – Samuel Arpáš (Prievidza) 3:1. Finále: Kristián Uherík – Pavol Bilka 3:1.

Mladší žákyně, semifinále: Aneta Wallenfelsová (Povážská Bystrica) – Magdaléna ŠČIBRANIOVÁ (Česká republika) 3:2, Dominika Wiltschová (Topolčany) – Detert Hannahová (Niedersachsen) 3:0. Finále: Aneta Wallenfelsová – Dominika Wiltschová 3:0.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE