K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tři vítězové jsou známí, dvouhry vyvrcholí v neděli


Brazilec Hugo Calderano potvrdil roli turnajové dvojky a vyřadil Alexandra Shibajeva

Na turnaji Czech Open v Olomouci už jsou známí tři vítězové. Deblové soutěže ovládli Asiaté, po korejském páru Cho Daeseong, Shin Yubin, kteří ovládli smíšenou čtyřhru se z vítězství radovali ve čtyřhře mužů Korejci Cho Daeseong, Lee Sangsu a ve čtyřhře žen pak Číňanky Gu Yuting, Mu Zi.

Pro vyprodané hlediště OMEGA centra sportu a zdraví byla pochopitelně nejatraktivnější dvouhra mužů, ve které postoupili mezi čtyři nejlepší hned tři Evropané. V dopoledním programu Němec Timo Boll, po něm pak jeho krajan Dimitrij Ovtcharov a také Brazilec Hugo Calderano. A právě Ovtcharov s Calderanem tvoří druhou semifinálovou dvojici. Zatímco německá dvojka souboj s Patrickem Franziskou zvládla bez větších problémů 4:0, duel Calderana s Alexandrem Shibajevem z Ruska měl dramatickou zápletku. Brazilec vedl už 2:0 na sety, když si ve třetím dějství vyžádal medical time out. „Myslím, že jsem při podání příliš silně narazil nohou do podlahy a okamžitě jsem ucítil bolest v kotníku. Obvykle si medical time out neberu, ale opravdu mě to bolelo, takže jsem musel zápas přerušit. Poté to bylo o trochu lepší, ale stále jsem bolest cítil. Když jsem se ale soustředil na zápas, dokázal jsem na to zapomenout,“ přiblížil nepříjemný moment během zápasu.

Jeden set v jeho průběhu sice ztratil, ale jinak ruskému soupeři příliš mnoho šancí nedal. „On je velmi nepříjemný soupeř, který umí vyhrávat velké zápasy. Má velmi dobrý servis i příjem a je také silný ve výměnách. Takže jsem musel zahrát kvalitně nakrátko a pak okamžitě zaútočit. Jsem rád, že tady prozatím hraji velmi dobře. Užívám si, že mohu hrát v České republice a v Olomouci. Je to krásný turnaj a jsem moc šťastný, že jsem postoupil do semifinále.“ K semifinálovému souboji s Ovtcharovem pak dodal: „Dima je velmi silný hráč, to ví každý. Mám teď ještě trochu času na odpočinek a pak se připravím jako na každý jiný zápas.“

Dvouhra žen už tolik dramatických momentů nepřinesla. Korejka Jeon Jihee sice držela s Číňankou Feng Yalan čtyři sety krok, pak ale prohrála dvě koncovky a s turnajem se rozloučila. Poslední evropská hráčka ve dvouhře Rakušanka Sofia Polcanová na další Číňanku Chen Xingtong nestačila vůbec. Prohrála 0:4, takže v semifinále si proti sobě zahrají obě čínské hráčky.

Ve finále čtyřhry mužů v úvodních dvou setech jasně dominovala korejská dvojice Cho Daeseong, Lee Sangsu, po dvou vyhraných setech se ovšem Taiwanci Liao Cheng-Ting, Lin Yun-Ju rozehráli a snížili. Na zvrat v zápase to nestačilo, Korejci vyhráli 3:1 a Cho Daeseon tak vybojoval po mixu druhé vítězství na olomouckém turnaji. Z vítězství ve čtyřhře žen se radovaly Číňanky Gu Yuting a Mu Zi. Ve finále porazily japonskou dvojici Miu Hiranová, Saki Shibatová.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Závěrečné výsledky turnaje

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Dimitrij Ovtcharov – Patrick Franziska (oba Něm.) 4:0 (6,11,7,10), Hugo Calderano (Braz.) – Alexander Shibajev (Rus.) 4:1 (9,6,-6,1,4).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Feng Yalan (Čína) – Jeon Jihee (Kor.) 4:2 (9,-9,8,-8,7,11), Chen Xingtong (Čína) – Sofia Polcanová (Rak.) 4:0 (7,5,7,8).

Čtyřhra mužů, finále: Cho Daeseong, Lee Sangsu (Kor.) – Liao Cheng-Ting, Lin Yun-Ju (Taiwan) 3:1 (4,8,-7,6).

Čtyřhra žen, finále: Gu Yuting, Mu Zi (Čína) – Miu Hiranová, Saki Shibatová (Jap.) 3:1 (-9,7,6,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Hugo Calderano po postupu do semifinále Czech Open