K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

O víkendu se v nizozemském Noordwijku hraje mládežnický TOP 10


Pro Zdenu Blaškovou to bude už čtvrté měření sil s evropskou elitou

Ve slovinském Otočci začal další z turnajů ITTF World Junior Circuit. Nestartují na něm nejlepší evropští hráči a hráčky. Ti se totiž připravují na letošní prestižní turnaj TOP 10 juniorů a kadetů, který se hraje ve dnech 4. – 6. října v nizozemském Noordwijku.

Na přehlídce vycházejících hvězd starého kontinentu se představí také trojice českých reprezentantů a reprezentantek. Už počtvrté si tento turnaj zahraje juniorka Zdena Blašková, podruhé v kariéře kadet Šimon Bělík a na velikou premiéru se těší Helena Sommerová.

Vloni sedmá Zdena Blašková je na letošním ročníku nasazená jako turnajová dvojka a mezi soupeřkami nechybí mistryně Evropy Polka Anna Wegrzynová nebo stříbrná z Ostravy Italka Jamila Laurentiová. „Těším se, to je samozřejmé. Je to obrovská čest zahrát si tento prestižní turnaj. Na TOP 10 se mi vždycky docela dařilo, takže i letos bych chtěla uhrát co nejlepší výsledek. Budu spokojená, když se mi bude herně dařit a náročný turnaj přežiju ve zdraví,“ říká před odletem Zdena Blašková, která se v polovině července podrobila operaci kolene, ale už je v plném zápasovém rytmu.

Kadet Šimon Bělík byl vloni při své premiéře osmý, když skvěle začal a hned v prvních třech zápasech třikrát vyhrál. „Byl jsem vloni nováček a ten začátek turnaje byl opravdu parádní. Pak jsem ale zjistil, jak je to náročná akce. Devět zápasů s hráči absolutní evropské špičky. To je pořádná porce. Letos už budu podle nasazení patřit ke spolufavoritům, takže bych byl rád kdyby se mi povedlo vyhrát co nejvíc zápasů. Špička je ale natolik vyrovnaná, že turnaj může vyhrát prakticky kdokoliv,“ zvažuje své ambice Bělík. Bude to jeho poslední akce v evropském měřítku v kategorii kadetů, proto se na ni moc těší. „Měl bych ještě jako člen evropského týmu startovat na Světovém poháru kadetů na konci října, ale jinak je to pravda, tohle je moje loučení s kategorií kadetů v rámci Evropy,“ dodal čtvrtý nasazený hráč turnaje.

V trochu jiné pozici je kadetka Helena Sommerová. Na TOP 10 bude startovat poprvé a považuje za obrovský úspěch už samotnou účast. Bude šestá nasazená, ale o konkrétních ambicích příliš hovořit před začátkem nechce. „Budu hrát to nejlepší, co umím. Když se mi nebude dařit, nic se neděje. Příští rok budu ještě jednu možnost se mezi nejlepšími kadetkami prosadit. Vím, že to bude hodně náročné, hlavně fyzicky. Určitě budu před prvním zápasem nervózní, to jsem na takových akcích vždycky. Když se mi povede nervozitu rychle setřást, věřím, že nějaké zápasy vyhraju.“

Turnaj startuje v pátek, každý z hracích dnů čekají účastníky tři zápasy na čtyři vítězné sety. Celkem tedy devět náročných soubojů z nichž v neděli 6. prosince vzejdou vítězové jednotlivých kategorií.

 

TOP 10 juniorů a kadetů 2019, Noordwijk

Seznam účastníků (aktuální ke 3. 9.)

Dvouhra juniorů: Vincent Picard (Fr.), Samuel Kulczycki (Pol.), Lilian Bardet (Fr.), Kay Stumper (Něm.), Csaba Andras (Maď.), Olav Kosolosky, Adrien Rassenfosse (oba Bel.), Carlo Rossi (It.), Dorian Zheng (Fr.), Lode Hulshof (Niz.).

Dvouhra juniorek: Anna Wegrzynová (Pol.), Zdena BLAŠKOVÁ, Jamila Laurentiová (It.), Katarzyna Wegrzynová (Pol.), Tania Plaianová (Rum.), Franziska Schreinerová (Něm.), Isa Coková (Fr.), Ema Labošová (Sloven.), Olga Vishniaková (Rus.), Emine Ernstová (Niz.).

Dvouhra kadetů: Louis Laffineur (Bel.), Darius Movileanu, Iulian Chirita (oba Rum.), Šimon BĚLÍK, Mike Hollo (Něm.), Milosz Redzimski (Pol.), Eduard Ionescu (Rum.), Hugo Deschamps (Fr.), Jakub Goldír (Sloven.), Gabrielius Camara (Niz.).

Dvouhra kadetek: Elena Zahariová (Rum.), Vlada Voroninová (Rus.), Hana Arapovičová (Chorv.), Dorottya Tolgyesová (Maď.), Alina Zavarykinová (Rus.), Helena SOMMEROVÁ, Annett Kaufmannová (Něm.), Naomi Prjankovičová (Něm.), Malamatenia Papadimitriouová (Řec.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE