K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Trojice neporažených pokračuje neohroženě dál


Cheb táhne Antonín Gavlas od vítězství k vítězství, v extralize ještě neprohrál

I po třetím kole nejvyšší domácí soutěže mužů jsou v čele tři neohrožené celky. Podle očekávání HB Ostrov, pak také ambiciózní TTC ENFIREEX Ostrava a možná trochu překvapivě také Cheb. Ovšem, kdo zná možnosti Antonína Gavlase, pro něj to zase až tak veliké překvapení není. Zvlášť, když bývalý reprezentant má k sobě hráče, kteří jsou schopni dělat klíčový třetí bod.

Tahoun chebského týmu ještě v letošním ročníku neprohrál. V Havířově si na své konto připsal další dvě výhry a výrazným způsobem pomohl svému týmu k vítězství 3:1. Klíč k němu byl však možná trochu jinde. Neuvěřitelně smolný den si vybral domácí Petr David, který prohrál úvodní duel s Davidem Štěpánkem ve třech koncovkách. Zcela určitě bude hodně rychle chtít zapomenout na vedení 10:5 ve třetím setu, stejně jako pak na další prohrané koncovky v zápase s Antonínem Gavlasem. Prohrál s ním 2:3, v pátém setu tím nejtěsnějším rozdílem 10:12. Jediný bod domácích dokázal vybojovat Jan Valenta, ale to pochopitelně bylo na skvělého Gavlase a zkušeného Štěpánka málo.

Malé překvapení se zrodilo v Ostravě, kde Tomáš Martinko zaskočil Dmitrije Prokopcova. Jednička HB Ostrov nedokázala reagovat na maximálně riskantní hru českého juniora, který by se za dva týdny měl představit na prestižním turnaji TOP 10 v Berlíně. Jinak ale nováček soutěže na stolech TJ Ostrava KST hru kontroloval. Michal Obešlo a Radek Skála své duely zvládli a Prokopcov pak v souboji s Onderkou výhru 3:1 pečetil.

V Ostravě se hrálo i na Výstavišti, kde TTC ENFIREEX přehrál bez větších problémů Hodonín. Jakub Kleprlík potvrdil roli týmové jedničky a vyhrál obě své dvouhry bez ztráty setu. Slovenský mladík Filip Delinčák sice nestačil na zkušeného Michala Kadlčka, ale Kleprlíka podpořil bodem i Šimon Bělík a také „Korbelova“ Ostrava zatím kráčí soutěží bez zaváhání.

V pražském derby už nastoupil v dresu KT Praha uzdravený Tomáš Pavelka. Sice až jako trojka v sestavě, ovšem Vojtěcha Rozínka ve třech koncovkách přehrál. Další dva body přidal Martin Olejník, takže favorizovaný tým domácích neponechal nic náhodě. Vítěz minulého nedokončeného ročníku je tak stále bez vítězství a společně s Hodonínem uzavírá extraligovou tabulku.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 3. kola

SKST Charvát Havířov – SKST Cheb 1:3

Petr DAVID – David ŠTĚPÁNEK 0:3 (-11,-11,-15), Ondřej BAJGER – Antonín GAVLAS ml. 1:3 (-9,-8,6,-3), Jan VALENTA – Ondřej KVĚTON 3:0 (9,6,6), Petr DAVID – Antonín GAVLAS ml. 2:3 (-5,6,-11,10,-10).

TTC ENFIREEX Ostrava – SKST Stavoimpex Hodonín 3:1

Jakub KLEPRLÍK – Patrik KLOS 3:0 (3,9,6), Šimon BĚLÍK – Oleksander TYMOFĚJEV 3:1 (9,8,-9,5), Filip DELINČÁK – Michal KADLČEK 1:3 (5,-3,-10,-2), Jakub KLEPRLÍK – Oleksander TYMOFĚJEV 3:0 (11,4,9).

TJ Ostrava KST – HB Ostrov 1:3

František ONDERKA – Michal OBEŠLO 1:3 (-7,-8,12,-7), Tomáš MARTINKO – Dmitrij PROKOPCOV 3:0 (8,8,7), Adam ŠTALZER – Radek SKÁLA 0:3 (-8,-8,-4), František ONDERKA – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-5,-5,-9).

KT Praha – SF SKK El Niňo Praha 3:1

Martin OLEJNÍK – Petr KAUCKÝ 3:0 (6,4,11), Martin KOBLÍŽEK – Jakub ZELINKA 1:3 (-5,6,-5,-8), Tomáš PAVELKA – Vojtěch ROZÍNEK 3:0 (9,8,8), Martin OLEJNÍK – Jakub ZELINKA 3:1 (-6,15,7,3).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky